Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Україна ідентифікувала понад 2800 тіл військових

23:02:45

В Україні ідентифіковано 2800 тіл і фрагментів військових, триває пошук їхніх рідних. Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець у Telegram 1 березня, посилаючись на дані міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.   Уповноважений Верховної Ради з прав людини відзвітував про зустріч із членами сімей загиблих військовослужбовців, що відбулася 29 лютого.   "Через звернення членів сімей військовослужбовців зі скаргами на довготривалий термін ідентифікації невпізнаних тіл захисників наша інституція запросила представників державних органів для спілкування, з’ясування причин та обговорення шляхів, які допоможуть розв’язати проблему", - розповів він.   Омбудсмен повідомив, що наразі, зі слів глави МОЗ, понад 2800 тіл та фрагментів вдалося ідентифікувати. Триває процес пошуку їхніх рідних для повернення для поховання.   За словами представників державних органів, рідні не можуть знайти тіл захисників, оскільки вони ще не передані українській стороні. Однак процес репатріації тіл відбувається і про це повідомляють публічно.   Нагадаємо, 16 лютого Україна і Росія провели обмін тілами загиблих. На підконтрольну уряду України територію повернули тіла 58 захисників . Як відомо, Україна і Росія регулярно проводять обмін тілами військових. 26 січня  вдалося повернути тіла 77 бійців . Загалом за два роки роботи вдалося репатріювати тіла понад 2000 українських військових.

Байден підписав закон, щоб уникнути шатдауну

22:33:02

Президент США Джо Байден в п'ятницю, 1 березня, підписав законопроєкт про продовження тимчасового фінансування федерального уряду, який дозволяє запобігти шатдауну з наступного дня. Про це повідомила пресслужба Білого дому.   Закон продовжує фінансування за частиною федеральних урядових програм до 8 березня, а за рештою - до 22 березня.   Це має дати Конгресу США більше часу, аби узгодити 12 бюджетних законопроєктів і ухвалити їх. Напередодні законодавці погодили найнагальніші законопроєкти про фінансування, які поставлять на голосування наступного тижня.   Нагадаємо, спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що законопроєкт про додаткове фінансування Україні розглянуть , щойно буде вирішене питання з фінансуванням федерального уряду. Як відомо, 13 лютого Сенат США підтримав пакет, який  передбачає понад 60 млрд доларів для України  - переважно на військову допомогу. Але рішення Сенату недостатньо для виділення грошей - законопроєкт має пройти Палату представників.

Євросоюз посилить перевірки українського зерна

21:50:53

Європейський Союз на тлі протестів фермерів посилить перевірки дотримання домовленостей під час імпорту зерна з України. Про це заявила єврокомісарка з транспорту Адіна Валеан, повідомляє Reuters.   "Закриття кордонів ніколи не є гарною ідеєю, тим більше кордонів із сусідом, який так потребує сполучення. Поки угоди виконуються правильно, проблем бути не повинно, і ми працюємо над посиленням реалізації", - зазначила вона. Валеан наголосила, ЄС має переконатися в тому, що перевізники не порушують угод та в їхньому праві на транзит.   Єврокомісарка наголосила, що країни Євросоюзу також виграють від торгівлі з Україною. Експорт автомобільними дорогами з Польщі, Румунії та Словаччини збільшився на двозначні показники, що перевищило зростання товарів, які надходять до цих країн.   Вона додала, що це "свідчить про те, що прикордонні країни також мають вигідний обмін".   Валеан зазначила, що у січні поточного року транзитом пройшли 3 млн тонн українського зерна, 2,04 млн з яких - через Румунію.   Від моменту створення коридорів солідарності у травні 2022 року, Україна через них експортувала загалом 64 млн тонн зерна, олійних культур та супутніх товарів. Нагадаємо, польські аграрії вже кілька тижнів  блокують кордон з Україною . Вони не пропускають через КПП вантажівки, а також  знищують українську сільгосппродукцію .