Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Ізраїль передасть Україні системи раннього попередження про ракетні удари

05:44:56

Ізраїль працює над передачею Україні систем раннього попередження про ракетні удари та атаки безпілотників. Про це у понеділок, 26 лютого, заявив постійний представник Ізраїлю в ООН Гілад Ердан під час засідання Генеральної Асамблеї ООН.   Посадовець зазначив, що в перший тиждень після початку вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року єврейська держава направила Україні понад 100 тонн "гуманітарного обладнання" і що "сотні українців пройшли лікування в ізраїльських лікарнях та реабілітаційних центрах".   Ізраїльський дипломат також заявив, що Іран постачає Росії безпілотники, які використовуються в конфлікті в Україні.   На Близькому Сході не відбулось би погіршення ситуації , якби Росія не здійснила повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Про це у суботу, 24 лютого, сказала прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні.   Під час форуму в Давосі Ізраїль уперше взяв участь в обговоренні Формули миру президента України Володимира Зеленського.

Нідерланди виділять гроші на снаряди для України

04:15:19

Нідерланди виділять 100 мільйонів євро на чеську ініціативу закупівлі боєприпасів для України по всьому світу. Про це у вівторок, 27 лютого, повідомив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, пише Reuters.   Під час свого виступу у Франції чиновник висловив сподівання, що "інші країни підуть за Нідерландами".   "Важливо, перш за все, виконати те, що ми обіцяли. І подивіться, що ще ми можемо. Саме тому Нідерланди виділяють понад 100 мільйонів євро на чеську ініціативу щодо швидкої доставки в Україну сотень тисяч артилерійських снарядів", - написав Рютте.   Він додав, що країни, які нададуть боєприпаси, попросили не називати їх.   Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала, виступаючи у Парижі, сказав, що близько 15 країн виявили інтерес до ініціативи, яка зосереджена на пошуку терміново необхідних артилерійських боєприпасів для України на світових ринках.   Нагадаємо, представники Чехії  знайшли у третіх країнах 800 тисяч артилерійських снарядів  калібру 155 мм та 122 мм. Вони можуть відправитися до України "найближчими тижнями".    Нідерланди, які менше тижня тому приєдналися до коаліції дронів, вже почали передавати Україні БПЛА.

РФ поклала край ері миру в Європі - Кулеба

02:22:45

Повномасштабна війна РФ проти України та загроза, яку Кремль становить для Європи, поклали край ері миру і нейтралітету на континенті. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у інтерв'ю The Irish Times.     Відповідаючи на запитання щодо можливості нейтралітету окремих суб'єктів у нинішніх умовах, Кулеба зазначив, що кожна держава має сама визначати найкращі засоби формування власної безпеки. У той же час, він підкреслив, що "сумна реальність" вимагає політичних рішень.    "Я вважаю, що ера нейтралітету закінчилася, так само як і ера миру в Європі. Ця сумна реальність є результатом нової реваншистської та імперської сили на сході нашого континенту, тобто диктатури Путіна", - сказав міністр.   Глава МЗС наголосив, що Росія не зупиниться. Тому надання українським військовим усієї необхідної зброї - "найкращий спосіб забезпечити довгострокову безпеку Європи зараз".   Кулеба закликав активізувати виробництво озброєння у Європі, усунути бюрократичні перешкоди та скерувати всі замовлення на континенті на потреби європейських держав і насамперед - України.   "Кожен артилерійський боєприпас, вироблений в Європі, повинен служити цілям захисту Європи", - додав очільник дипломатії.   Нагадаємо, за словами Умєрова,  Україна має план на 2024 рік , який публічно не розголошується. Водночас він є потужним та принесе результат на фронті.  Президент Володимир Зеленський заявив, що вже всі країни Євросоюзу розуміють необхідність збільшення виробництва зброї. Спільні потужності України і ЄС в результаті  перевершать виробництво зброї у Росії .

В Угорщині обрали нового президента

23:03:16

Парламент Угорщини обрав новим президентом країни голову конституційного суду Тамаша Шуйока. Про це повідомляє Telex в понеділок, 26 лютого.   За призначення Шуйока президентом проголосували 134 депутати, а п'ять - проти.  Шуйок є членом партії прем'єра Віктора Орбана Фідес. Він вже склав присягу. Новий президент Угорщини вступить на посаду 5 березня. До цього тимчасово обов'язки президента виконуватиме спікер парламенту Ласло Кьовер.   Тамаш Шуйок народився у 1956 році. Здобув освіту юриста. З 2000 до 2014 року обіймав посаду почесного консула Угорщини в Австрії. У 2014 році Шуйок став членом конституційного суду Угорщини, а у 2016- очолив його.   Нагадаємо, 10 лютого президент Угорщини Каталін Новак оголосила про відставку з посади через помилування засудженого у справі про сексуальне насильство на дітей.    Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина лобіюватиме вступ Грузії та Молдови в ЄС, але не робитиме цього для України .