Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

В Україні з'являться реєстр виробників коноплі

18:02:19

Міністерство аграрної політики та продовольства готує проєкт наказу про створення реєстру виробників коноплі. Про це заявив перший заступник міністра Тарас Висоцький, повідомила пресслужба відомства 31 січня.   За його словами, Мінагрополітики вже працює над проєктом наказу про створення реєстру виробників технічної коноплі та проєктом постанови уряду щодо регламенту відбору проб для аналізу вмісту наркотичних речовин.   "Мінагрополітики створить електронний реєстр, куди буде вноситися інформація про виробників технічної коноплі. Щоб було зрозуміло, хто вирощує, скільки, і яке використовує насіння. Не потрібно буде отримувати ліцензії, квоти чи окремі дозволи на вирощування. Також готується постанова уряду про регламент відбору проб коноплі в період цвітіння", - розповів Висоцький.   Заступник міністра додав, що проєкт наказу буде оприлюднено для громадського обговорення.   Закон про обіг технічних конопель - це поштовх для реалізації величезного потенціалу вирощування цієї рослини в Україні, наголосив заступник міністра.    Нагадаємо, у грудні минулого року Верховна Рада в другому читанні  проголосувала за легалізацію медичного канабісу  в Україні. Закон набере чинності через пів року після його опублікування - у другому півріччі 2024-го року.

Туреччина та Китай допомагають Росії виробляти порох - ЗМІ

17:48:12

Попри санкції, з початку повномасштабної війни Росія на порядок наростила імпорт нітроцелюлози - основного компонента бойових порохів та вибухівки. Головні постачальники стали турецькі та китайські компанії, пише The Moscow Times.   Зазначається, що на Туреччину припадає майже половина постачання, на КНР - близько третини.   Постачання через треті країни відбилися на ціні. Якщо у 2021 році кілограм нітроцелюлози коштував у Росії близько 2,9 долара, то у 2023 році - вже понад 4 долари.   З урахуванням сировини, купленої в країнах СНД, Росія за рік могла зробити начинку майже для 700 тисяч артилерійських снарядів.   Раніше повідомлялося, що  військова промисловість Росії продовжує отримувати сучасні верстати з Тайваню , попри запроваджені санкції. Крім того, торік Росія імпортувала передові американські та європейські чіпи на суму понад один мільярдів доларів.

ГУР повідомило, чи передали Україні полонених, обмін яких зірвався 24 січня

17:25:24

Серед полонених, яких сьогодні обміняли, не було людей, які нібито перебували на борту літака Іл-76, який впав у Бєлгородській області РФ 24 січня. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, передає Голос Америки.   За його словами, людей, які були у попередньому списку на обмін, який мав відбутися 24 січня, але не відбувся через трощу літака Іл-76, під час цього обміну не повернули. Нагадаємо,  обмін полоненими з РФ, який був запланований на 24 січня  та не відбувся через падіння російського Іл-76, мав стати один із найбільших за історію повномасштабної війни. Росіяни заявили, що  на борту літака нібито знаходились українські військовополонені , яких везли на обмін.   Керівник ГУР Кирило Буданов заявив, що нині відсутня достовірна та вичерпна інформація з приводу того,  хто міг дійсно перебувати на борту Іл-76 . Як відомо, сьогодні, 31 січня, між Україною та Росією відбувся обмін полоненими. Додому повернулись 207 українців .