Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

"Питання життя і смерті": лідери ЄС закликали посилити допомогу Україні

13:20:43

Канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем'єр-міністри Данії, Чехії, Естонії та Нідерландів - Метте Фредеріксен, Петр Фіала, Кая Каллас та Марк Рютте - написали спільний лист, у якому закликали посилити підтримку України. Про це повідомляє Financial Times в середу, 31 січня.   Європейські політики заявили, що воля України до боротьби залишається незламною, однак країна не має достатньої кількості артилерійських боєприпасів, а зобов’язання щодо військової підтримки від партнерів "ризикують не відповідати потребам України".   На початку минулого року Європейський Союз взяв на себе мету поставити Україні мільйон артилерійських снарядів до кінця березня 2024 року, однак не досяг цієї мети.   "Але ми не можемо просто відмовитися від нашої обіцянки. Якщо українські солдати хочуть продовжувати боротьбу, потреба в боєприпасах є надзвичайною. І постачання країнами-членами ЄС зброї та боєприпасів в Україну є більш важливим, ніж будь-коли", - йдеться у листі.   Лідери ЄС закликали відновити рішучість і подвоїти зусилля, аби забезпечити підтримку України стільки, скільки буде потрібно. Нагальним наразі є надання боєприпасів і систем озброєння, в тому числі гаубиць, танків, безпілотників і засобів протиповітряної оборони.   "Наша здатність продовжувати підтримувати оборону України як взимку, так і в довгостроковій перспективі є вирішальною. Насправді, це питання нашої спільної європейської безпеки, а для мужніх військовослужбовців України - питання життя і смерті", - наголосили лідери ЄС. Нагадаємо, раніше ЗМІ дізналися, скільки боєприпасів поставить ЄС Україні до 1 березня . Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що якщо Україна не отримає необхідну кількість артилерійських снарядів з одного місця, то буде працювати, щоб забезпечити їх постачання з інших джерел.

Суд заборонив компанії Tesla виплатити Маску $56 млрд

13:05:07

Суд штату Делавер у США анулював угоду про виплату винагороди власнику Tesla Ілону Маску на суму 55,8 млрд доларів за позовом одного з акціонерів компанії. Про це повідомляє ВВС в середу, 31 січня.   Суддя Кетрін МакКормік назвала цю виплату "непомірною сумою", яка не є справедливою стосовно акціонерів.   Менеджери Tesla стверджували, що угода була укладена для того, щоб Маск "продовжував приділяти свою увагу компанії".   Але суддя постановила, що Tesla й адвокати Маска не змогли довести, що рішення акціонерів було повністю обґрунтованим, а сама винагорода була узгоджена директорами Tesla, які були "захоплені риторикою" навколо "суперзірки" Маска. Своєю чергою Маск прокоментував рішення суду порадою: "Ніколи не реєструйте свою компанію в штаті Делавер". Потім бізнесмен опублікував опитування, в якому запитував підписників, чи повинна Tesla змінити штат реєстрації на Техас, де знаходиться її фізична штаб-квартира.   Компенсаційна угода між Маском та Tesla стала найбільшою у корпоративній історії світу. Укладена у 2018 році, саме вона минулого року зробила гендиректора компанії найбагатшою людиною на планеті . Згідно з угодою, Маск має отримати гроші, якщо ринкова капіталізація компанії зросте на 50 мільярдів доларів. У 2023 році Tesla досягла цільового рівня доходів. Нагадаємо, днями Міністерство транспорту США оштрафувало компанію Neuralink, що належить Маску , за порушення правил щодо переміщення небезпечних матеріалів.

Довічне отримав експравоохоронець з Харківщини, який працював на ФСБ

12:44:09

Колишній правоохоронець з Харківської області, який працював на російську спецслужбу, засуджений до довічного ув’язнення. Про це повідомила пресслужба СБУ в середу, 31 січня.   Зловмисник "зливав" росіянам локації військової та критичної інфраструктури фронтової області. За його координатами російські загарбники здійснювали неодноразові ракетно-артилерійські удари по українських об’єктах.   Контррозвідники СБУ затримали російського агента у травні 2022 року, коли він перетинав блокпост поблизу Харкова. Тоді з його автомобіля було вилучено три бойові гранати та мобільний телефон, який він використовував для комунікації з ФСБ РФ.   За матеріалами Служби безпеки і ДБР суд призначив зловмиснику найвищу міру покарання - довічне позбавлення волі.   Засудженим виявився колишній оперуповноважений місцевого підрозділу поліції, який на початку повномасштабного вторгнення Росії перебував на посаді. Тоді його дистанційно завербував кадровий співробітник ФСБ по Бєлгородській області РФ.   Для залучення посадовця до співпраці окупанти використали його брата з РФ - ексспівробітника російського спецпідрозділу ОМОН.