Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Постачання газу до Китаю компенсували РФ лише 11% втраченого ринку в Європі

04:54:28

Експорт газу до Китаю замінив Росії лише 11% втраченого європейського ринку. Про це у вівторок, 30 січня, повідомляє The Moscow Times з посиланням на дані Центробанку РФ.   "Минулого року обсяг поставок газу з Росії до КНР газопроводом Сила Сибіру збільшився до 23 млрд куб м, або у 1,5 рази, при цьому зростання поставок до КНР на 7 млрд куб м лише частково компенсувало їх зменшення з Росії трубопроводами в Європу на 38 млрд куб м, до 30 млрд куб м 2023 р.", – йдеться у повідомленні.   У довоєнному 2021 році Газпром експортував 185 млрд куб м газу. З них приблизно 10 млрд – до Китаю, а основний обсяг прямував до Європи – 145 млрд куб. м. Результатом саморуйнівної газової війни стало зниження постачань до Європи на 115 млрд куб м, з яких Китай замістив лише 13 млрд. Втім, ці поставки й так зросли б разом із плановим збільшенням потужності Сили Сибіру.   Видання зазначає, що цього року по Силі Сибіру планується прокачати 30 млрд. куб. м газу, але головна надія концерну Газпром - на будівництво Сили Сибіру - 2 потужністю 50 млрд. куб. м на рік. Проте будівництво не тільки ще не почалося, а й незрозуміло, чи почнеться. Контракт все ще не підписано, і навіть якщо це станеться, будівництво триватиме кілька років.   Водночас постачання до Європи, ймовірно, продовжать скорочуватися. Цього року закінчиться дія контракту на транзит російського газу через Україну, і навряд чи його буде продовжено. ЄС уже закликав Австрію та інші країни, які продовжують закуповувати значну частину газу у Газпрому шукати заміну на російський газ.   Відновити втрачені обсяги експорту в найближчі 10 років буде нереально, стверджує  головний економіст ВЕБу Андрій Клепач: "Навіть з урахуванням існуючих та запланованих контрактів із Китаєм, ми втрати майже 100 млрд кубометрів компенсувати не зможемо".   Раніше у Міненерго заявили, що Україна близька до самозабезпечення газом у 2024 році. Україна не купує газ у Росії з 2015 року, а імпортує з європейських країн та нарощує власний видобуток. Цього року можна вийти на нульовий газовий баланс.

Допомога ЄС Україні. Як дотискають Орбана

01:05:00

  Лідери країн Євросоюзу на саміті у четвер підтвердять свою рішучість продовжувати надавати "своєчасну, передбачувану та стійку військову підтримку" Україні. Проте переговори про схвалення чотирирічної програми фінансової допомоги Україні у розмірі 50 мільярдів євро ускладнюються. Все через Угорщину.   Чого хоче Орбан   Орбан пропонує ЄС такий компроміс щодо допомоги Україні - фінансування Україні виділятиметься за умови, "якщо ви гарантуєте, що щороку ми вирішуватимемо, чи продовжуватимемо надсилати ці гроші чи ні". Тобто, по суті, це означає можливість для Угорщини щорічно блокувати допомогу.   Орбан зазначив, що це щорічне твердження також має відбуватися одноголосно всіма членами ЄС.   "На жаль, ця позиція розуміється або інтерпретується деякими країнами як засіб щорічного шантажу... Наша позиція полягає в тому, що йдеться не про шантаж вето, а про відновлення та збереження єдності Європейського Союзу", – стверджує угорський прем'єр.   У ЄС проти   Умови Будапешта для зняття вето на фінансову допомогу Києву є неприйнятними для інших країн ЄС.   Колеги Угорщини щодо ЄС не хочуть погоджуватися на щорічний перегляд підтримки Києва, оскільки це щоразу давало б Орбану право ветувати рішення, повідомив високопосадовець ЄС Reuters ан умовах анонімності.   Додаткові гроші   Головною темою саміту у четвер у Брюсселі буде виділення пакету фінансової допомоги Україні на суму 50 мільярдів євро на чотири роки, який Угорщина блокувала на попередньому саміті у грудні.   Reuters зазначає, що проект висновків саміту залишає відкритим питання, чи пообіцяють лідери ЄС також внести ще 5 мільярдів євро на допомогу Україні до Європейського фонду світу, який використовується для фінансування постачання зброї Києву.   Ідея виділення додаткових 5 мільярдів євро включена до проекту тексту у квадратних дужках. Це означає, що це питання все ще предмет обговорення, вказує агентство.   "Європейська Рада також підтверджує нагальну необхідність прискорити доставку боєприпасів та ракет", – зокрема йдеться у проекті комюніке.    

Байден ухвалив рішення про відповідь на атаку в Йорданії

20:45:08

Президент США Джо Байден визначився із заходами у відповідь на атаку безпілотника на американських військових в Йорданії. Про це повідомляє Reuters у вівторок, 30 січня.   Журналісти поцікавилися в американського лідера, чи вирішив він, як реагуватиме на теракти. "Так", - коротко відповів Байден, не уточнивши деталей.   При цьому президент США підкреслив, що Іран несе відповідальність за атаку, оскільки постачає зброю бойовикам, які потім завдають ударів. Але за словами американського лідера, Сполучені Штати не хочуть війни з Іраном.   "Я не думаю, що нам потрібна більш масштабна війна на Близькому Сході. Це не те, чого я прагну", - сказав Байден. Нагадаємо, в ніч на 28 січня внаслідок повітряного удару безпілотником по американській військовій базі в Йорданії щонайменше  троє військових США загинули , чимало дістали поранень. Після цього  республіканці закликали Байдена вдарити по Ірану . Тим часом  в Ірані заперечують свою причетність  до атаки на базу США.  США на межі війни. Удар по базі в Йорданії