Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Майже 200 співробітників ООН причетні до нападу ХАМАС на Ізраїль - ЗМІ

18:38:12

  Близько 190 співробітників Агентства ООН у справах палестинських біженців (UNRWA) брали участь у викраденнях і вбивствах під час нападу ХАМАСу на Ізраїль. Про це повідомляє  Reuters з посиланням на досьє ізраїльської розвідки. У документі зазначається, що близько 190 співробітників UNRWA, зокрема вчителі, були водночас бойовиками ХАМАС чи Ісламського джихаду. Досьє містить імена та фото 11 з них.   Так, серед цих 11 осіб є шкільний психолог, який допоміг своєму сину викрасти жінку під час проникнення бойовиків ХАМАС на територію Ізраїлю.   Інший - соціальний працівник UNRWA нібито допомагав перевезти до Гази труп вбитого ізраїльського солдата, а також координував рух пікапів, які бойовики використовували для постачання зброї.   Третій палестинець у досьє звинувачується в участі у розбої в ізраїльському прикордонному кібуці Беері, десяту частину жителів якого вбили бойовики. Четверта особа підозрюється у захопленні військової бази у Реїмі. В тій місцевості також проходив фестиваль техномузики, понад 360 учасників якого стали жертвами ХАМАС.   Неназване джерело повідомило, що зібране ізраїльською розвідкою досьє надіслали США, які 26 січня призупинили фінансування UNRWA. Своєю чергою палестинці звинуватили Ізраїль у фальсифікації інформації.   Нагадаємо, 26 січня UNRWA заявило про початок розслідування, а генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш ініціював перевірку інформації про участь окремих співробітників у нападі ХАМАС на Ізраїль. Як відомо, 7 жовтня 2023 року палестинське радикальне угрупування ХАМАС, що базується в Газі, напало на Ізраїль. У відповідь Армія оборони Ізраїлю  розпочала військову операцію проти ХАМАС .

На Рівненщині пошкодили меморіал памʼяті євреїв, вбитих нацистами

18:21:54

У Рівненській області невідомий пошкодив пам'ятний знак в урочищі Папірня, встановлений на честь євреїв, які загинули від рук нацистів під час Другої світової війни. Про це повідомила  пресслужба обласної поліції в четвер, 29 січня.   У мережі було поширене відео, на якому зафіксовано, як невідомий чоловік пошкодив меморіальну дошку, встановлену євреям - жителям Соснового-Людвиполя, які загинули від рук нацистів.    Чоловік ударом ноги збив одну із двох ідентичних стел пам’ятного знака, яка впала і розкололася. Правоохоронці проводять слідчі дії та вживають заходів для встановлення особи зловмисника.   За фактом осквернення і руйнування пам’ятника розпочато кримінальне провадження. Зловмиснику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

Українцям почали приходити фейкові листи про "здачу територій РФ"

17:56:12

  На електроні сторінки українців почали приходити фейкові листи нібито про передачу Росії частини територій. Про це повідомив  Центр протидії дезінформації при РНБО в понеділок, 29 січня.   "На електронні скриньки українців почали приходити повідомлення нібито від Офісу президента України. У них йдеться про "припинення вогню з РФ" та "передачу країні-агресору частини територій". Насправді поширювані повідомлення - фейк російської ІПсО, яка має на меті вплинути на морально-психологічний стан громадян України та дискредитувати керівництво держави", - йдеться у повідомленні.   Центр протидії дезінформації та кіберполіція закликають українців не переходити за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс, а також ніколи не вводити конфіденційні дані на підозрілих сайтах   "Довіряйте тільки перевіреній інформації на офіційних сторінках державних органів", - наголосили у Центрі.

Аграріїв позбавлятимуть верифікації за порушення правил експорту до ЄС

17:26:32

Підприємців за порушення правил експорту агропродукції до деяких країн Європейського Союзу на шість місяців позбавлятимуть права верифікації. Про це повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики і продовольства України у понеділок, 29 січня. Уряд ухвалив постанову, якою удосконалив правила експорту окремих видів сільгосппродукції для запобігання зловживанням. "Відтепер підприємство може бути виключене з переліку верифікованих суб'єктів агропромислового комплексу, якщо від Болгарії, Румунії, Словаччини, Угорщини чи Польщі надійде інформація, що продукція, завантажена для транзиту через ці країни, насправді залишилася в одній із цих країн", - сказав міністр аграрної політики і продовольства Микола Сольський.   Так, наприклад, якщо згідно з документами соняшник їхав до Греції, але його було продано в Болгарії, то підприємця буде виключено з переліку верифікованих суб'єктів агропромислового комплексу. Повторно подати заяву на включення до переліку верифікованих суб'єктів зможе не раніше ніж через шість місяців після виключення.   Нагадаємо, Україна у 2023/2024 маркетинговому році експортувала 20,239 млн т зернових та зернобобових культур .  Які є позитивні зрушення у питанні аграрного експорту з України