Найгучніше в Австралії зникнення дівчинки. Чому родина просить переглянути справу 50 років по тому

Сім'я дівчинки, яка зникла в Австралії 53 роки тому, звернулась до генерального прокурора Нового Південного Уельсу з проханням повторно розглянути справу.
Трирічна Шеріл Гріммер зникла з пляжу біля Вуллонгонга на південному сході Австралії у 1970 році, незабаром після того як її родина переїхала з Великої Британії.
Попри масштабні пошуки, слідів дитини так і не знайшли, але розслідування 2011 року дійшло висновку, що вона померла.
У 1971 році 17-річний хлопець нібито зізнався у викраденні та вбивстві дівчинки, але у 2019 році у цій справі виявили серйозні порушення.
Суддя Верховного суду постановив, що зізнання пролунало під час допиту в поліції, який не відповідав інструкціям щодо допиту неповнолітніх. І таким чином, його не можна використовувати як доказ.
На суді підозрюваний відмовився визнати свою вину.
- Як наука допомогла звільнити матір, що відсиділа 20 років за вбивство чотирьох своїх малюків
- 45 сумок з людськими останками: моторошна знахідка в Мексиці
- Нічний душогуб. Як ДНК-тест визначив серійного вбивцю через 30 років
Поліція не повідомляє, чи залишився цей чоловік підозрюваним у справі, правоохоронці також не можуть назвати його імені через юридичні причини.
Попередній генеральний прокурор Марк Спікман назвав провал судового процесу у 2019 році "тупиком" в одній із найгучніших справ Австралії.
"Я не хочу, щоб будь-яка інша сім'я пройшла через те, що довелося пережити нам. Я злий", - сказав тоді брат Шеріл Рікі кореспонденту BBC Джону Кею для подкасту Fairy Meadow.
Але австралійська поліція продовжила розслідування, і у 2020 році уряд Нового Уельсу збільшив винагороду за інформацію у справі до 1 мільйона австралійських доларів (680 000 доларів США).

Тепер сім'я Гріммер надіслала листа наступнику Спікмена, Майклу Дейлі, з проханням ще раз переглянути рішення судді. BBC звернулася до офісу Дейлі за коментарем.
Говорячи про розслідування 2019 року, суддя Роберт Аллан Халм заявив, що під час допиту в поліції у 1971 році у підозрюваного підлітка не було ні опікуна, ні адвоката.
Він зазначив, що хлопець мав "інтелект нижче середнього" і був "більш вразливим, ніж звичайний 17-річний підліток через неправильне виховання".
Але сім'я Гріммер каже, що це рішення не враховувало "жертву злочину", і зазначає, що їх турбує, що у вироку не лунало ім'я Шеріл.
"Я вважаю, що це суперечить зобов'язанням Австралії дотримуватися прав людини", - йдеться в листі, підписаному Майклом Гріммером, двоюрідним братом Шеріл.
Родина каже, що деталі зізнання були "підтверджені під час повторного розслідування у 2016-17 роках".
У листі також міститься заклик до Дейлі дозволити подати заяву до Верховного суду Нового Уельсу про нове розслідування та скасувати обмеження для ЗМІ, які не дають оприлюднити ім'я попереднього підозрюваного. А це могло б спонукати інших можливих свідків виступити.

Сім'я Гріммер переїхала до Австралії з Великої Британії незадовго до того, як Шеріл зникла.
Востаннє дівчинку бачили на пляжі, куди вона прийшла з мамою і двома старшими братами. Поки мати збирали речі, діти пішли до душових кабінок, але незабаром старший брат Рікі повернувся і сказав, що Шеріл не виходить із кабінки. Коли мати побігла до кабінок, дівчинки там вже не було.
Свідки тоді повідомили, що бачили невідомого чоловіка, який ніс дитину, загорнуту в рушник, до пляжної автостоянки.