Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

ЗСУ відбили понад 60 російських атак

08:00:52

Генштаб ЗСУ опублікував оперативну інформацію щодо російського вторгнення станом на ранок четверга, 28 грудня. "Протягом минулої доби відбулося 56 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 1 ракетного та 77 авіаційних ударів, здійснив 51 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура. Минулої доби ввечері російські окупанти вчергове атакували Україну, застосувавши 5 БпЛА типу Shahed-136/131. Наші оборонці знищили 4 ударні БпЛА. Поточної доби загарбники завдали чергового авіаційного удару 3 БпЛА типу Shahed-136/131. Усі ворожі дрони знищено", - йдеться в повідомленні Генштабу.

В РФ визнали повну залежність від Індії та Китаю на нафтовому ринку

04:54:06

Після виходу із західного ринку, нафтова промисловість Росії, опинилася в безпрецедентній у своїй історії залежності від двох країн-покупців – Індії та Китаю. У ці країни нині йде до 90% російського експорту нафти та нафтопродуктів. Про це повідомив в ефірі РосЗМІ віце-прем'єр РФ Олександр Новак.   Він зазначив, що до війни російську нафту закуповували десятки країн. Майже половина експорту йшла до Європи. Але ембарго ЄС, яке набуло чинності наприкінці 2022 року, позбавило російських нафтовиків майже всіх найбільших клієнтів.   За підсумками поточного року в Європу буде поставлено "не більше 4-5%" російської нафти, сказав Новак: "І тут йдеться тільки про ті залишки обсягу, що поставляються в результаті тих винятків, які Євросоюз зробив для деяких країн, таких як Угорщина, Словаччина, Чехія, з постачання нафти по "Дружбі"".   За даними Bloomberg , на кінець листопада Індія та Китай закуповували в Росії близько 3 млн барелів на день, а влітку поставки досягали 3,5 млн барелів - історичного рекорду, хоча до війни до Китаю йшло лише 500-600 тисяч барелів щодня, а експорт у Індію був відсутній зовсім.   Ключовою проблемою при цьому залишається логістика, вважає аналітик БКС Рональд Сміт: возити нафту до Азії довше та дорожче, а через санкції та "стелю цін" перевізники вимагають додаткової плати, і щоб утримати ціну для покупця, нафтовикам доводиться давати знижки.   Це "величезні альтернативні витрати для російських виробників", каже Сміт. Причому після нової хвилі санкцій проти "тіньового флоту" вони знову збільшуються: знижка на сорт Urals досягла $17 за барель, хоча ще в жовтні трималася близько $10.   До речі, експорт нафти та газу забезпечують РФ понад 20% національного ВВП та понад половину всіх експортних доходів економіки.   Нагадаємо, минулого тижня стало відомо, що п'ять танкерів із російською нафтою застрягли по дорозі до Індії після введення американських санкцій.  

Новий розстріл полонених солдатів ЗСУ. Що відомо

21:22:14

  Росія продовжує систематичні страти українських військовополонених. У жовтні у своєму звіті ООН повідомила про шість таких випадків. Страта росіянами порушує статтю 3 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. В Офісі генерального прокурора повідомили, що у грудні російські військові розстріляли біля Роботино Запорізької області трьох українських військовополонених. Розпочато розслідування.   Подробиці   За даними слідства, військові армії РФ під час бойового зіткнення із Силами оборони України взяли в полон трьох українських захисників. За годину окупанти їх розстріляли, а відео страти з'явилося в Інтернеті.   Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством - ч. 2 ст. 438 КК України.   “Ворог цинічний, жорстокий та безжальний. Він не дотримується норм міжнародного гуманітарного права. Женевські конвенції для нього — папірці, які нічого не значать”, — прокоментував те, що сталося український омбудсмен Дмитро Лубинець.   Він також закликав партнерів України не просто бути стурбованими, а діяти.   “Такі страти — це не поодинокий випадок, який сколихнув не лише все українське суспільство, а й міжнародне співтовариство. Просто "бути стурбованими" у таких випадках - мало і безрезультатно! Світ має всіляко сприяти тому, щоб військові злочинці на всіх рівнях понесли відповідальність”, - підсумував Лубинець.