Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Сі Цзіньпін назвав "возз'єднання" Китаю з Тайванем "неминучим"

09:59:31

Глава КНР Сі Цзіньпін заявив про неминуче "возз’єднання" Тайваню з материковим Китаєм і пообіцяв рішуче протидіяти будь-яким спробам "відділення" Тайваню від Китаю. Про це він сказав під час виступу на симпозіум з нагоди 130-ї річниці від дня народження засновника КНР Мао Цзедуна, передає Xinhua.   "Реалізація повного возз’єднання Китаю є неминучою тенденцією. Це найбільший національний інтерес і те, чого хочуть люди", - заявив Сі Цзіньпін.   Лідер КНР зауважив про необхідність більш сумлінно впроваджувати політику правлячої в Китаї Компартії стосовно розв'язання питання Тайваню та підтримки принципу одного Китаю і Консенсусу 1992 року (коли Китай та Тайвань визнали єдність Китаю - ред.).   Крім того, Сі Цзіньпін підкреслив необхідність розвивати взаємодію з Тайванем в усіх сферах та закликав сприяти мирному розвитку відносин між материком і островом.   Водночас він вчергове застеріг від спроб проголошення незалежності Тайваню. "Ми рішуче перешкоджатимемо будь-кому домагатись відділення Тайваню від Китаю", - наголосив Сі Цзіньпін. Нагадаємо, раніше Сі Цзіньпін заявляв, що  КНР найближчими роками не нападе на Тайвань . Офіційний Пекін заявляв, що готовий створити широкі можливості для мирного возз’єднання з Тайванем, але не допустить спрямованої на незалежність острова "сепаратистської" діяльності .  

Росіяни копіюють дії ЗСУ - Тарнавський

09:44:06

  Російські загарбники копіюють дії українських військових, застосовуючи на полі бою найуспішніші з них. Про це в інтерв'ю українській службі BBC заявив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ Таврія Олександр Тарнавський.   "Зараз можна казати, що російська армія дуже багато запозичує у нас. Швидко навчається і, напевно, адаптується, копіює ті дії, які у нас найбільш ефективні", - сказав він, відповідаючи на запитання, як за період війни змінилася поведінка окупантів.   За словами Тарнавського, росіяни беруть собі на озброєння навіть тактичні дії українських Сил оборони - під час тих самих штурмових дій в окопах, при наближенні до окопів.   Наприклад, російські війська дуже схоже почали проводити атаки групами - відділення, взвод за підтримки двох, максимум чотирьох бронемашин.   Тарнавський також додав, що загалом окупанти продовжують на Таврійському напрямку тактику "м'ясних штурмів", нарощують застосування дронів-камікадзе та використовують наземні роботизовані платформи.   "Останнє використовується в основному для підвезення боєприпасів на позиції. Російські окупанти експериментують - встановлюють на них протитанкові кулемети. І дуже вони гарно вчаться, в тому числі на наших позитивних діях. Що нас, з одного боку, радує, а з іншого - може, і ні", - пояснив він. Нагадаємо,  на Авдіївському напрямку українські захисники продовжують стримувати ворога , який не полишає спроб оточити Авдіївку. ЗСУ стійко тримають оборону, завдаючи росіянам значних втрат. Минулої доби ЗСУ ліквідували 790 російських окупантів . Загальні втрати військ РФ в Україні від початку широкомасштабного вторгнення сягнули близько 355 750 військових. 

База є. Пілоти ЗСУ все ближче до F-16

23:27:30

  Україна дедалі ближче до застосування F-16. Перша група українських пілотів пройшла базову підготовку у Королівських ВПС Великобританії і зараз навчається управлінню винищувачами F-16 у Данії.   Британська програма   Великобританія в серпні розпочала базову підготовку з пілотування та навчання англійської мови. Навчання завершили шість досвідчених льотчиків-українців, ще десять пілотів-стажистів залишаються у Британії для продовження базової льотної підготовки та освоєння авіаційної медицини та тренувань у центрифузі.   "Я пишаюся підтримкою, яку Королівські ВПС надають наступному поколінню українських бойових пілотів та наземних екіпажів, які будуть першою лінією оборони у захисті неба України", – сказав міністр оборони Великобританії Грант Шаппс.   Британська програма покликана надати пілотам навички, необхідні для переходу до наступного етапу підготовки на західних винищувачах, та наблизити їх до стандартного підходу до польотів за стандартами НАТО.   Пілоти, які проходять базову льотну підготовку, проводять практичні заняття на літаках Grob Tutor, вивчаючи загальні процедури керування, пілотування по приладах, навігацію на середньому та низькому рівнях, а також польоти у строю.   Після закінчення навчання у Британії пілоти пройдуть підготовку в іншій європейській країні щодо підвищення рівня льотної майстерності.   Також десятки українських авіаційних техніків проходять підготовку з англійської мови, орієнтовану на інженерні спеціальності.   Франція також допоможе   Франція на початку 2024 року приєднається до підготовки українських льотчиків на західних винищувачах – йдеться про початкову підготовку, яку потім продовжать європейські партнери.   "Перші пілоти прибудуть на початку 2024 року. Після початкової підготовки у Франції вони продовжать навчання на винищувачах курсів, організованих нашими партнерами", - йдеться у звіті.   Хоча французька сторона цього не уточнює, ймовірно йдеться про навчання на винищувачах F-16, які в Європі організує коаліція на чолі з Данією та Нідерландами.   Вже навчаються у США   Ще у жовтні військово-повітряні сили США підтвердили, що українські льотчики розпочали льотну підготовку на винищувачах F-16 на авіабазі у штаті Арізона.   "Навчальна програма буде відповідати базовим знанням та навичкам кожного пілота і, як очікується, триватиме кілька місяців", - зазначив тоді представник ВПС США.   Очікувалося, що в Аризоні українці спочатку вивчатимуть основи експлуатації F-16 в аудиторії та на тренажерах, а потім перейдуть до польотів реальними літаками. Водночас, курс можуть прискорити через необхідність українцям повернутися для участі в бойових діях на батьківщині.