Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Компанія Hyperloop закривається - ЗМІ

09:36:04

Американська транспортна компанія Hyperloop One, яка планувала створити швидкісні лінії сполучення в герметичних трубах, закривається. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на обізнані джерела.   З моменту заснування у 2014 році Hyperloop One залучила 450 млн доларів. Компанія побудувала невеликий випробувальний полігон поблизу Лас-Вегаса і деякий час мала назву Virgin Hyperloop One після інвестицій Virgin Річарда Бренсона. Virgin відмовила у використанні свого бренду після того, як у 2022 році компанія вирішила зосередитися на перевезенні вантажів.   Як стверджує джерело видання, зараз компанія звільнила більшість своїх співробітників і намагається продати свої активи, зокрема тестову лінію та обладнання. На початку 2022 року в Hyperloop One працювали понад 200 осіб. Компанія також закрила свій офіс у Лос-Анджелесі. Іншим працівникам, яким доручено наглядати за продажем активів, повідомили, що їхня робота закінчується 31 грудня.   Дубайський конгломерат DP World підтримує Hyperloop One з 2016 року та володіє контрольним пакетом акцій. Залишок інтелектуальної власності стартапу буде передано DP World, повідомило джерело.   Нагадаємо, в листопаді 2020 року в США провели перше у світі  тестування надшвидкісної транспортної системи з пасажирами-людьми.  У 2022 році компанія американського бізнесмена Ілона Маска Boring Company заявила про початок повномасштабних випробувань швидкісної транспортної системи Hyperloop . Як відомо, в червні 2018 року Міністерство інфраструктури України підписало меморандум про співпрацю з компанією Hyperloop. Міністр інфраструктури Володимир Омелян стверджував, що технологія Hyperloop буде реалізована в Україні в перспективі 5-10 років. У 2019 році новий міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що  проєкту Hyperloop в Україні не буде .

Атака дронами: є влучання в об'єкти інфраструктури

09:03:06

Сили протиповітряної оборони ліквідували в ночі 24 із 28 ворожих "шахедів". Про це повідомили Повітряні сили ЗСУ в п'ятницю, 22 грудня.   "У результаті бойової роботи збито 24 "шахеди" в межах Київської, Одеської, Миколаївської, Херсонської, Житомирської, Рівненської та Хмельницької областей", - йдеться в повідомленні.   Зазначається, що в ніч на 22 грудня російські війська атакували 28 ударними безпілотниками типу "Shahed" з районів Курськ, Приморсько-Ахтарськ - РФ, Чауда - Крим.   Сили оборони півдня України повідомили , що у південних регіонах знищено 17 БпЛА, випущених з тимчасово окупованого Криму: 10 дронів - на Миколаївщині, чотири - на Херсонщині, три - на Одещині.   Не обійшлося без влучань: на Миколаївщині на одному з інфраструктурних об'єктів спалахнула пожежа, яку вже ліквідовано. Люди не постраждали.   На Одещині росіяни знову намагалися поцілити по припортовій інфраструктурі, але сили ППО спрацювали ефективно. Втім, уламками збитого дрона пошкоджено зерносховище, сталося займання, яке швидко приборкали співробітники підприємства. Постраждалих немає.   Нагадаємо, у Києві внаслідок ворожої атаки частково зруйновано два житлових будинки : багатоповерхівку в Соломʼянському районі й приватний недобудований будинок у Дарницькому районі, двоє людей постраждали. У Київській області внаслідок падіння уламків пошкоджено три приватні будинки .

Голова «Укренерго» Володимир Кудрицький: «Хай у ворога не буде сумнівів: ми знаємо слабкі місця його енергосистеми»

09:01:13

Чому останніми тижнями виникають дефіцити електроенергії? Чи справді причини не в нових російських атаках, а в наслідках торішніх?  Основна причина дефіцитів — не вистачає обсягу генеруючих потужностей на тих електростанціях, які росіяни сильно пошкодили торік. Відновити на 100% усе за декілька місяців неможливо. Також прямий зв'язок між зниженням температури взимку і зростанням споживання. До речі, влітку все навпаки — що спекотніше на вулиці, то споживання вище. Отже, це така хронічна проблема енергосистеми, пов'язана з обстрілами і втратою великої кількості потужних електростанцій на тимчасово окупованих територіях. Вирішення проблеми на цей опалювальний сезон: прискорити ремонти тих енергоблоків, які можна швидко відремонтувати, і запустити їх у роботу. Що зараз і робиться.

ЗСУ розширюють плацдарм на лівобережжі Херсонщини

08:14:57

Протягом минулої доби на фронті відбулося 95 бойових зіткнень. Сили оборони відбивали атаки російських загарбників на багатьох напрямках. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ в ранковому зведенні в п'ятницю, 22 грудня.   Загалом війська РФ завдали один ракетний та 61 авіаційний удари, здійснили 71 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах. Вночі окупанти атакували Україну, застосувавши 28 БпЛА типу Shahed-136/131 Силами та засобами протиповітряної оборони 24 ударні БпЛА знищено.    На Куп’янському напрямку українські захисники відбили 19 атак ворога в районах Синьківки Харківської області та Стельмахівки Луганської області, де росіяни намагалися прорвати оборону ЗСУ.    На Лиманському напрямку українські захисники відбили чотири атаки ворога поблизу Тернів Донецької області. На Бахмутському напрямку ЗСУ відбили сім атак окупантів біля Богданівки, Кліщіївки та Андріївки Донецької області.    На Авдіївському напрямку українські захисники продовжують стримувати ворога, який не полишає спроб оточити Авдіївку. ЗСУ стійко тримають оборону, завдаючи окупантам значних втрат. Військові відбили 22 атаки противника східніше Новокалинового, Новобахмутівки та Авдіївки, а також 13 атак в районах Первомайського Донецької області.    На Мар’їнському напрямку Сили оборони продовжують стримувати загарбників в районах Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області, де нашими захисниками відбито 15 атак.  На Шахтарському напрямку ворог наступальних (штурмових) дій не вів.   На Запорізькому напрямку Сили оборони відбили сім атак росіян західніше Вербового та південніше Роботиного Запорізької області. Водночас на Мелітопольському напрямку ЗСУ продовжують активними діями завдавати окупантам в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту.    На Херсонському напрямку Сили оборони надалі продовжують заходи із розширення плацдарму. Попри невдачі, війська РФ не відмовилися від наміру вибити ЗСУ із займаних позицій та здійснили 12 безуспішних штурмових дій. Отримав гідну відсіч та із втратами відступили. Українські захисники ведуть контрбатарейну боротьбу, наносять вогневе ураження по тилах противника.   Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 16 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та по зенітно-ракетному комплексу противника.    Підрозділи ракетних військ уразили дев'ять районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, три склади боєприпасів та артилерійський засіб росіян. Нагадаємо, увечері 21 грудня в Києві та низці північних, центральних і південних областей була оголошена повітряна тривога через запуск кількох груп "Шахедів". У столиці атакою дронів пошкоджені будинки в Солом'янському та Дарницькому районах , є постраждалі.

Росіяни формують ще один псевдодобровольчий батальйон - ЦНС

07:20:28

Росіяни приховують мобілізацію під виглядом "добровольчих батальйонів" й використовують це для пропаганди війни. Про це повідомив Центр національного спротиву.   За інформацією ЦНС, окупанти почали формувати нібито добровольчий, а по факту загін найманців-контрактників батальйон Донецьк.   "Звичайно, що мешканців Донецьку в ньому не буде, набір проводять у Краснодарському краї Росії. Підпорядковується цей батальйон "казацькій бригаді Терек", яка не має жодного стосунку до козаків", - йдеться в повідомленні.    У ЦНС наголосили, що Кремль вчергове використовує "казацтво" для паплюження історії України, аби провести аналогії з козацтвом. Нагадаємо, раніше у ГУР  оцінили масштаби прихованої мобілізації в Росії  у понад 20 тисяч осіб на місяць. Приблизно  стільки ж росіян гине за місяць на фронті у боях із ЗСУ .

Ангола виходить із ОПЕК

05:59:56

Ангола виходить із організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) починаючи з 1 січня наступного року. Влада країни вже відправила до організації документ, який оформлює її добровільний вихід із цього економічного блоку. Про це у п'ятницю, 22 грудня, повідомляє Angop .   Зазначається, що відправлення цього повідомлення до ОПЕК відбулося за кілька годин після того, як міністр мінеральних ресурсів, нафти і газу Діамантіно Азеведо публічно оголосив про вихід.   Таке рішення він пояснив "відсутністю результатів" від участі в організації та незгодою з квотами на видобуток нафти.   "Досі квоти не впливали на нас, але якщо ми залишилися б в ОПЕК, то постраждали б від наслідків рішення дотримуватися квот на видобуток", - сказав Азеведо телеканалу TPA. Тоді Ангола була змушена скоротити виробництво, додав він.   "Ми хочемо брати участь в організаціях не для того, щоб тихо входити і мовчки йти, а щоб бути активними і робити свій внесок. Коли ми бачимо, що наш внесок не дає жодних відчутних результатів, це означає, що ми нічого не робимо в цій організації", - сказав міністр.   На останньому засіданні ОПЕК+, яке пройшло 30 листопада, одним із найскладніших питань стало визначення квот на видобуток нафти для Анголи. Ще на зустрічі у червні країни ОПЕК+ ухвалили рішення про зниження квоти для Анголи до реального рівня видобутку. Заявлена для Анголи квота на 2024 рік склала 1,28 млн барелів на добу (б/д) і підлягала перевірці до зустрічі на листопад на основі даних трьох незалежних джерел.

США почали термінові переговори про активи РФ -ЗМІ

04:57:51

Білий дім на тлі проблем із виділенням допомоги Києву, розпочав термінові переговори з союзниками щодо використання заморожених російських активів для військової підтримки України. Про це у четвер, 21 грудня, повідомляє The New York Times з посиланням на американських та європейських чиновників.   За словами офіційних осіб, останніми тижнями переговори між міністрами фінансів, представниками центральних банків, дипломатами та юристами на цю тему активізувалися: Білий дім наполягає, щоб країни "Великої сімки" - Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія, Канада та Японія - виробили стратегію використання російських коштів до 24 лютого – другої річниці вторгнення.   Зокрема, союзникам пропонують визначити, чи будуть гроші направлені безпосередньо Україні, чи використані в її інтересах іншими способами, чи підуть вони на відновлення та підтримку економіки країни чи військові цілі.   Як відомо, після нападу Росії на Україну в 2022 році країни G7, Євросоюзу та Австралія заморозили активи Центробанку РФ на €260 млрд. Більшу частину - €210 млрд - заблокував ЄС. У свою чергу, США заморозили лише $5 млрд.   Нагадаємо, раніше  у США зробили рішучий крок до конфіскації заморожених російських активів на користь України . Профільний комітет Палати представників США підтримав законопроєкт, який дасть змогу президенту Джо Байдену конфіскувати підсанкційні російські активи.