Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Росію необхідно зупинити в Україні - Блінкен

21:59:31

Росію необхідно зупинити в Україні, щоб вона не здійснила атаку на країни НАТО і не втягнула Сполучені Штати в ширший конфлікт. Про це у програмі CNN State of the Union заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.   Він також висловив думку, що Росія, Іран та Китай "будуть щасливими", якщо запит на допомогу для України та Ізраїлю не буде підтриманий Конгресом.   "Вони (українці - ред.) досягли значного прогресу за останній рік, відбили російську агресію, повернувши більш ніж половину території, захопленої Росією з лютого 2022 року", - наголосив Блінкен.   Держсекретар заявив, що нездатності Конгресу схвалити до кінця 2023 року запит на допомогу Україні та Ізраїлю, зрадіють лише у Москві, Тегерані та Пекіні.   "Єдині люди, які були б щасливими, якби запит на додатковий бюджет не був проголосований і не затверджений Конгресом, сидять у Москві, Тегерані та Пекіні", –- сказав він.   Нагадаємо, раніше Блінкен заявив, що військова допомога Україні сприяє створенню більшої кількості робочих місць та зростанню американської економіки . Білий дім має намір активізувати свою взаємодію з законодавцями США. У Вашингтоні намагаються укласти двопартійну угоду, яка передбачала б військову допомогу Україні та Ізраїлю , одночасно посилюючи охорону кордону США. 

Допомога Україні: у Білому домі зробили заяву

21:33:53

Білий дім активізує свою взаємодію з законодавцями США. У Вашингтоні намагаються укласти двопартійну угоду, яка передбачала б військову допомогу Україні та Ізраїлю, одночасно посилюючи охорону кордону США. Про це заявив сенатор від Демократичної партії Кріс Мерфі, повідомляє Reuters.   Республіканці наполягають на тому, що додаткове фінансування для України має бути поєднане з серйозними змінами у питаннях безпеки кордонів США, але двопартійна група сенаторів, яка прагне досягти компромісу, не має значного прогресу менш ніж за тиждень до виходу Конгресу США на різдвяні канікули.   За словами Мерфі, відповідні вимоги республіканців є необґрунтованими, і вони "грають в ігри з безпекою світу", пов'язуючи військову допомогу із заходами безпеки кордонів США.   "Білий дім збирається бути більш активним цього тижня", - заявив сенатор. Нагадаємо, цього тижня у Сенаті США заблокували винесення на голосування законопроєкту про додаткове  фінансування військової допомоги Україні . Сенатор від Республіканської партії Джим Ріш заявив, що члени політсили у Сенаті підтримають пакет допомоги України , але після того, як демократи погодяться на заходи щодо захисту південного кордону США з Мексикою.

Син Трампа зробив скандальну заяву про війну в Україні

21:17:29

Син колишнього президента США Дональд Трамп-молодший розкритикував зовнішню політику США щодо України та заявив, що "Україна вже програла війну з Росією". Про це пише Newsweek. Дональд Трамп-молодший заявив, що надавати Україні військову допомогу - це даремна справа, адже ці кошти лише "підтримують її на апараті штучного забезпечення життєдіяльності". За його словами, "Україна вже зазнала поразки".   "Америці не потрібно продовжувати фінансувати нескінченну війну без шляху до перемоги. Більше ніяких великих воєн, більше немає фінансування військово-промислового комплексу!" - заявив син Трампа.   Таку реакцію бізнесмена викликала заява колишнього ведучого Fox News Такера Карлсона, який процитував можливі коментарі міністра оборони Ллойда Остіна, що американські "дядьки, двоюрідні брати і сини" будуть відправлені воювати в Україну, якщо не буде продовжено належне військове фінансування країни.   Трамп-молодший висловився проти продовження фінансування війни з боку США, звинувативши НАТО в тому, що воно надмірно покладається на американську підтримку. Нагадаємо, за даними опитувань, близько 47% жителів США заявили, що проголосували б за Дональда Трампа на президентських виборах. За Джо Байден готові проголосувати лише 43% опитаних. Євросоюз побоюється приходу Трампа до влади , оскільки повернення експрезидента США крім відмови помагати Україні загрожує і цілісності НАТО.

Словаччина відновлює блокаду кордону з Україною

20:55:01

Словацькі перевізники оголосили про продовження блокади кордону з Україною на переході Вишнє Німецьке - Ужгород. Про це йдеться в заяві Союзу автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) у Facebook в неділю, 10 грудня.   Блокада кордону розпочнеться в понеділок, 11 грудня, о 15:00 і триватиме до тих пір, "поки не будуть задоволені вимоги перевізників". Кордон заблокують для вантажних перевезень, пасажирський рух обмежувати не будуть.   Зазначається, що рішення прийнято "на підставі оцінки отриманої інформації та її впливу на ринок автомобільного транспорту Словаччини".   Основною вимогою словацьких перевізників є скасування "транспортного безвізу", що діє між Європейським Союзом та Україною з 1 липня 2023 року (він скасовує для українських перевізників отримувати дозволи для роботи на ринку Євросоюзу - ред). Нагадаємо, перевізники з Польщі продовжують блокувати кордон з Україною на чотирьох напрямках. У чергах на території Польщі знаходяться тисячі вантажівок, чекаючи виїзду в Україну.    До польських перевізників приєдналися колеги зі Словаччини , з 1 грудня заблокувавши пункт пропуску Ужгород на кордоні з Україною. 5 грудня рух вантажівок був відновлений , однак словацькі перевізники загрожувати відновити блокаду, якщо ситуація зі скасуванням системи дозволів для українських далекобійників не буде вирішена.

Ситуація на фронті: ЗСУ відбили 82 ворожі атаки

20:23:02

Протягом доби на фронті відбулося 82 бойових зіткнення, зокрема на Авдіївському напрямку українські захисники відбили 39 ворожих атак. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ в вечірньому зведенні в неділю, 10 грудня.   Війська РФ завдали два ракетних та 33 авіаційних ударів, здійснили 29 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах.  Оперативна обстановка на сході та півдні України залишається складною. Протягом доби відбулось 82 бойових зіткнення.  На Куп’янському напрямку українські захисники відбили чотири атаки ворога в районах Синьківки, Петропавлівки Харківської області. На Лиманському напрямку Сили оборони відбили п'ять атак росіян в районах Тернів, Веселого Донецької області та Макіївки Луганської області.   На Бахмутському напрямку Силами оборони відбито 11 атак противника в районах Григорівки, Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки Донецької області. На Авдіївському напрямку українські воїни відбили 39 атак окупантів в районах східніше Новобахмутівки, Степового, Авдіївки, південніше Сєверного та Тоненького, Первомайського Донецької області.    На Мар’їнському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області, де противник, за підтримки авіації, здійснив 14 безуспішних атак на позиції українських захисників.    На Шахтарському напрямку Сили оборони відбили всі атаки росіян, які намагалися витіснити українські підрозділи із займаних рубежів в районі південно-східніше Вугледару Донецької області. На Запорізькому напрямку Сили оборони відбили три атаки противника в районі Роботиного Запорізької області.    Сили оборони надалі утримують позиції на лівобережжі Дніпра Херсонської області та продовжують завдавати вогневого ураження противнику.   Підрозділи ракетних військ завдали ураження по трьох районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та складу боєприпасів російських окупантів.  Нагадаємо,  українські військові за минулу добу знищили 700 російських загарбників та десятки одиниць ворожої техніки. З початку війни Росія втратила близько 338 820 військових вбитими.

В Аргентині пройшла інавгурація нового президента

18:40:52

У Буенос-Айресі 10 грудня відбулася інавгурація новообраного президента Аргентини Хав’єра Мілея. Про це повідомляє  Reuters. Інавгурацію Мілея відвідав президент України Володимир Зеленський. До цього він провів у Буенос-Айресі зустрічі з президентами Парагваю, Уругваю та Еквадору .   "Для нас є дуже важливою підтримка та потужний об’єднаний голос держав Латинської Америки, які підтримують українських людей у війні за нашу свободу й демократію", - сказав Зеленський.    53-річний Мілей - колишній телевізійний експерт, який прославився нецензурними висловами на адресу конкурентів, Китаю і Папи Римського.   Агентство вважає, що обрання Мілея знаменує собою велику гру для Аргентини - економічний план шокової терапії нового президента, що передбачає різке скорочення витрат, був добре прийнятий інвесторами і може стабілізувати економіку, що перебуває в скрутному становищі, але він ризикує підштовхнути ще більше людей до скрутного становища, адже понад дві п'ятих населення країни вже живуть у бідності.

Північ Донеччини залишилась без електроенергії

18:21:24

Низка населених пунктів на півночі Донецької області залишилася без енергопостачання внаслідок спрацьовування захисту на Слов'янській тепловій електростанції. Про це повідомив в.о. начальника обласної військової адміністрації Ігор Мороз у Telegram в неділю, 10 грудня.   "Спрацювала автоматика захисту на Слов'янській ТЕС. Через що знеструмлено електромережі 110кВ і 330кВ. Без електропостачання населені пункти північної частини області", - написав він.   За словами Мороза, фахівці компанії ДТЕК спільно зі співробітниками Слов'янської ТЕС з'ясовують причини спрацьовування автоматики захисту. "Після визначення причин, роботу мережі буде відновлено або заживлено за іншою схемою", - додав він. Нагадаємо, увечері 8 грудня в Херсоні пролунали вибухи, після чого в деяких районах зникло світло . Крім того, російські війська в черговий раз обстріляли одну з теплових електростанцій у прифронтовому регіоні.

Зеленський зустрівся з трьома президентами

17:45:58

Президент Володимир Зеленський в Аргентині провів зустрічі з лідерами Парагваю, Уругваю та Еквадору. Про це глава держави повідомив у Telegram в неділю, 10 грудня.   Під час зустрічі з президентом Парагваю Сантьяго Пеньєю Зеленський подякував цій країні за рішучу підтримку України в межах міжнародних організацій. "Ми надзвичайно зацікавлені в залученні Парагваю до імплементації нашої Формули миру", - зазначив лідер України.   Зеленський висловив сподівання на участь якомога більшої кількості країн Латинської Америки в наступній зустрічі радників у січні 2024 року.   Лідери також обмінялися думками щодо можливостей поглиблення торговельно-економічної співпраці України та Парагваю. Зеленський запросив Сантьяго Пенью відвідати Україну з візитом.   Під час зустрічі з президентом Уругваю Луїсом Лакальє Поу український президент подякував за позицію Уругваю в межах Міжнародної морської організації на підтримку резолюції щодо впливу російського вторгнення в Україну на міжнародне судноплавство, ухваленої в грудні.   Зеленський високо оцінив участь представника Уругваю в третій зустрічі радників із питань національної безпеки та зовнішньої політики щодо реалізації Формули миру. Він висловив сподівання на участь уругвайської сторони в четвертій зустрічі радників у січні наступного року, на якій, зокрема, заплановано обговорити підготовку першого установчого Глобального саміту миру.   Окрему увагу під час розмови було приділено можливості проведення саміту Україна - Латинська Америка. Зеленський запросив Луїса Лакальє Поу відвідати Україну з візитом.   З президентом Еквадору Даніелем Нобоа Зеленський обговорив можливості розвитку двосторонньої співпраці України та Еквадору: у безпековій сфері, діджиталізації, торгівлі сільськогосподарською продукцією. Президент України також запропонував долучитися до імплементації Української формули миру.   Нагадаємо, Зеленський перебуває в Аргентині для участі в інавгурації новообраного президента Хав’єра Мілея.    Раніше сьогодні Зеленський провів телефонну розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном і повідомив, що позитивні рішення Євроради про вступ України до ЄС підніме мотивацію українців, зокрема й війська.

НАТО розширеться на схід - заступник генсека

17:01:54

У НАТО сподіваються, що найближчими роками Альянс розшириться на схід. Про це заявив заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане, передає Ziua de Vest.   Заступник генсека НАТО переконаний, що найближчими роками Україна, Молдова, Грузія і Західні Балкани стануть частиною європейської спільноти, а згодом і членами Північноатлантичного альянсу.   Джоане вважає, що Румунія скоро не буде східним кордоном НАТО, адже межа Альянсу посунуться східніше. "Тому настав час для Румунії остаточно втекти з периферії Європи та поставити себе в центр Європи з точки зору важливості", - сказав він.   Заступник генсека НАТО також нагадав про складну ситуацію, в якій опинилася вся Європа.   "НАТО працює бездоганно. У ньому є суперорганізовані та навчені люди. НАТО працювало дуже добре з самого початку, але зараз це дуже складна ситуація, з якою ми всі стикаємося в Європі. Зрозуміло, що зараз перерозподіляються карти політичного та геополітичного впливу, економічного та комерційного впливу, репутації та центральності в Європі та світі", - зазначив Джоане. Нагадаємо, згідно з опитуванням,  вступ України у ЄС і НАТО підтримують 78% українців . Колишній генсек Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен вважає, що Україну можна було б прийняти до НАТО , але "не розширювати гарантії колективної самооборони" на територію, яка знаходиться під окупацією Росії.

НАТО розширеться на схід - заступник генсека

16:57:17

У НАТО сподіваються, що найближчими роками Альянс розшириться на схід. Про це заявив заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане, передає Ziua de Vest.   Заступник генсека НАТО переконаний, що найближчими роками Україна, Молдова, Грузія і Західні Балкани стануть частиною європейської спільноти, а згодом і членами Північноатлантичного альянсу.   Джоане вважає, що Румунія скоро не буде східним кордоном НАТО, адже межа Альянсу посунуться східніше. "Тому настав час для Румунії остаточно втекти з периферії Європи та поставити себе в центр Європи з точки зору важливості", - сказав він.   Заступник генсека НАТО також нагадав про складну ситуацію, в якій опинилася вся Європа.   "НАТО працює бездоганно. У ньому є суперорганізовані та навчені люди. НАТО працювало дуже добре з самого початку, але зараз це дуже складна ситуація, з якою ми всі стикаємося в Європі. Зрозуміло, що зараз перерозподіляються карти політичного та геополітичного впливу, економічного та комерційного впливу, репутації та центральності в Європі та світі", - зазначив Джоане. Нагадаємо, згідно з опитуванням,  вступ України у ЄС і НАТО підтримують 78% українців . Колишній генсек Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен вважає, що Україну можна було б прийняти до НАТО , але "не розширювати гарантії колективної самооборони" на територію, яка знаходиться під окупацією Росії.

Зеленський з Аргентини поговорив телефоном із Макроном

15:49:29

Перебуваючи в Аргентині, президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з лідером Франції Еммануелем Макроном і повідомив, що позитивні рішення Євроради про вступ України до ЄС підніме мотивацію українців, зокрема й війська. Про це глава держави розповів у Telegram в неділю, 10 грудня.   Зеленський також поінформував про функціонування зернового коридору, яким попри всі намагання Росії вже перевезено 7,5 млн тонн вантажів.   Президент у розмові наголосив на важливості відкриття на саміті Євроради переговорів про вступ України до ЄС. Україна виконала всі необхідні рекомендації Єврокомісії. За словами Зеленського, рішення Європейської ради матиме значний вплив на мотивацію українського суспільства та армії.   "Поінформував Еммануеля про розвиток подій на фронті й подякував йому за військову допомогу, яку надає Франція. Обговорили наші пріоритетні потреби й наступний французький оборонний пакет, який значно посилить вогневу міць України. Подякував за підготовку до прийому українських пілотів для другого етапу програми тренування на літаках F-16", - розповів український лідер. Нагадаємо, напередодні керівник Офісу президента Андрій Єрмак провів зустріч із делегацією Франції . Сторони обговорили українсько-французьку співпрацю та основні оборонні потреби України. У листопаді Макрон під час телефонної розмови з китайським лідером Сі Цзіньпіном закликав його підтримувати діалог з Україною .