Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Слово року у світі. Що таке Rizz?

21:33:06

  Rizz означає наявність у людини стилю, шарму, харизми та привабливості, що дозволяють зачарувати та спокусити сексуального партнера. Rizz – не що інше, як радикальне скорочення слова харизма. Цей сленговий вираз також може бути використаний як дієслово. To rizz up означає проявити вищеперелічені якості, у тому числі справити чарівне враження, підтримавши чарівну розмову. Це слівце набуло широкої популярності серед користувачів TikTok. Контент із хештегом Rizz отримав на цій соцмережі мільярди переглядів.   З чого вибирали   У списку фіналістів було вісім слів, включаючи swiftie (затятий фанат співачки Тейлор Свіфт), beige flag (у перекладі бежевий прапор, але мова тут про характер: так називають потенційного партнера, який виявився нудним і совєтно неоригінальним) і становище (неофіційні романтичні) без певних обов'язків між партнерами.   Короткий список із восьми слів був відібраний мовними експертами видавництва Оксфордського університету (який публікує Великий Оксфордський словник). Потім публіці пропонувалося обрати чотири варіанти, які пройшли у фінал, після чого експерти зробили остаточний вибір.   Президент Oxford Languages Каспер Гратвол заявив, що популярність висловлювання rizz доводить, що слова та фрази, що походять з інтернет-культури, все більше входять у повсякденний жаргон.   Різні версії   Не всі словники визнають словами року нові сленгові вирази. У листопаді укладачі словника Collins Dictionary назвали виразом 2023 штучний інтелект.   У 2022 році Оксфордський словник назвав словом року вираз "режим гобліна" (goblin mode). Це сленгове вираз, воно означає "тип поведінки, заснований на безсоромному потуранні власним бажанням, лінощі, неохайності або жадібності, і як правило, що відкидає соціальні норми".   Вперше вираз з'явився в Twitter у 2009 році, але став вірусним у соціальних мережах у лютому 2022 року після того, як у багатьох країнах послабили карантин через коронавірус і люди стали частіше виходити зі своїх будинків.   В Оксфордському словнику вважають, що вираз "мабуть, відображає настрій людей, які відкинули ідею повернення до звичайного життя".   2021 року словом року за версією Оксфордського словника стало слово вакцина. Лексикографи зазначали, що донедавна слово vax щодо рідко зустрічалося у тому основі. Але до вересня 2021 року воно стало вживатися людьми у 72 рази частіше, ніж у той же час минулого року.   В Україні 2022 року словом року за версією словника Мислово стала фраза "російський військовий корабель, йди на х*й". Саме її сказав український захисник острова Зміїний російським окупантам.    

У Єврокомісії оцінили розвиток зеленої енергетики в Україні

21:13:55

  Віцепрезидент Європейської комісії Марош Шефчович високо оцінив розвиток зеленої енергетики в Україні та окремо відзначив внесок ДТЕК у забезпечення зеленого переходу. Про це він заявив  під час панельної дискусії на Кліматичному саміті ООН COP28.   "Я часто бував в Україні до початку війни і я казав вам, що ви можете бути суперсилою Європи. Ви можете бути суперсилою Європи у відновлювальній енергетиці, зеленому водні. Це тому, що ви маєте всі необхідні складові у вашій країні, щоб стати дуже важливим гравцем у галузі технологій, що орієнтуються на майбутнє", - сказав Шефчович.     Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко подякував віцепрезиденту ЄК за визнання внеску ДТЕК у забезпечення зеленого переходу в контексті будівництва Тилігульської ВЕС.  Нагадаємо, 4 грудня на кліматичній конференції ООН COP28 в Дубаї група ДТЕК і компанія Vestas підписали меморандум, який передбачає завершення будівництва найбільшої у Східній Європі вітрової електростанції - Тилігульської ВЕС у Миколаївській області.   Загальний обсяг інвестицій у проєкт перевищують 650 млн євро, а встановлена потужність станції становитиме 500 МВт. Першу чергу Тилігульської ВЕС у Миколаївській області з 19 турбінами потужністю 114 МВт було введено в експлуатацію у травні 2023 року . 

Путін збільшив тиск на фронті перед виборами - Зеленський

20:48:08

Президент країни-агресора Росії Володимир Путін значно посилив тиск на фронті перед президентськими виборами, щоб заспокоїти невдоволення росіян. Але українські захисники витримують удари. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час виступу на переговорах лідерів країн Великої сімки в середу, 6 грудня.   "Путін збирається зімітувати обрання на новий президентський термін, і, щоб угамувати зростання невдоволення росіян результатами війни, він значно збільшив тиск на фронті. Втім, наші воїни витримують удари - Путін не виграв жодної операції за цей рік", - наголосив глава держави.   За словами Зеленського, наші військові зберігають важливі плацдарми на кількох напрямках фронту та готуються до наступних кроків. У цьому ЗСУ дуже допомагає далекобійна зброя.   Президент зазначив, що Україна має реалістичну стратегію дій та її зусилля за підтримки союзників можуть забезпечити успіх на землі. Нагадаємо, протягом доби на фронті відбулось 83 бойових зіткнення . Лише на Авдіївському напрямку українськими захисниками відбито 29 атак російських загарбників. Як відомо, підготовку до президентських виборів за участю Путіна Кремль розпочав на початку цього року. Планується, що вибори відбудуться 17 березня 2024 року. За даними ЗМІ,  в адміністрації російського президента вже підібрали "конкурентів" для Путіна на виборах . Одним із головних критеріїв відбору став вік - серед зареєстрованих кандидатів не повинно бути політиків молодших 50 років.

США оголосили новий пакет військової допомоги ЗСУ

20:27:04

США оголосили про нову військову допомогу Україні у розмірі 175 мільйонів доларів. Про це йдеться у заяві Державного секретаря США Ентоні Блінкена в середу, 6 грудня.   Новий пакет містить засоби протиповітряної оборони, додаткові боєприпаси для систем HIMARS, артилерійські боєприпаси, високошвидкісні протирадіаційні ракети й протитанкові ракети.   Також він охоплює боєприпаси для стрілецької зброї, підривні боєприпаси для розчищення перешкод, обладнання для захисту важливої національної інфраструктури, а також запасні частини, допоміжне обладнання, послуги, тренування і транспортування.   "Якщо Конгрес не схвалить запит президента на додаткове фінансування національної безпеки, це буде один з останніх пакетів допомоги у сфері безпеки, який ми можемо надати Україні", - заявив Блінкен. Тим часом президент США Джо Байден закликав конгресменів схвалити пакет додаткової допомоги Україні.   "Це термінове питання. Конгрес має схвалити додаткову допомогу Україні", - сказав Байден, під час виступу в Білому домі. Він додав, що конгресменам слід вирішити це питання до різдвяних свят.   Байден закликав схвалити його запит до президентської адміністрації більш ніж на 100 млрд доларів, із них 60 млрд доларів передбачається на фінансування допомоги Україні . Нагадаємо, спікер Палати представників США Майк Джонсон погрожує відмовитись від підтримки нового фінансування допомоги Україні , якщо Білий дім не погодиться посилити безпеку кордонів.