Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Літак Путіна в ОАЕ супроводжували винищувачі

15:18:23

Президент країни-агресора РФ Володимир Путін прилетів із візитом до Об’єднаних Арабських Еміратів. Протягом усього польоту до посадки в Абу-Дабі борт російського президента супроводжували чотири винищувачі Су-35С. Про це росЗМІ повідомив речник Кремля Дмитро Пєсков.   "Для авіаційного супроводу президентського літака були отримані спеціальні пролітні дозволи від держав, над територією яких здійснювався проліт", - сказав він. Міністерство оборони РФ опублікувало відео супроводу літака Путіна.   Зазначається, що російські винищувачі зі штатним авіаційним озброєнням різного класу виконали авіаційний супровід по всьому шляху польоту літака Путіна в ході міжнародного перельоту.   "Зліт ланки Су-35С здійснювався з оперативного аеродрому у складних метеоумовах при сильному дощі та поривчастому вітрі. Винищувачі пілотували льотчики першого класу", - додали в Міноборони РФ.

Британія запровадила нові санкції проти Росії

14:56:41

Влада Великої Британії оголосила про внесення до санкційних списків низки компаній і фізичних осіб, пов'язаних із російським оборонним виробництвом, продажем нафти, імпортом Росією товарів. Про це повідомила пресслужба британського МЗС в середу, 6 грудня.   Під санкціями опинилися іноземні військові постачальники, які експортують обладнання та деталі до Росії, а також російські виробники та імпортери озброєнь.   Зазначається, що 31 фізична та юридична особа, яка фігурує у списках, пов'язана з розробленням і виробництвом безпілотників і компонентів ракет, а також імпортом ключових електронних компонентів. Серед фігурантів санкцій - кілька директорів відповідних компаній та їхні найближчі родичі.   Зокрема, обмежувальні заходи торкнулися Авіамоторного науково-технічного комплексу Союз, АТ Науково-виробниче підприємство Радар ммс, Воткінського заводу, ВАТ Радіотехкомплект, АТ Ратеп, ТОВ Аероскан.   Під санкціями опинилися члени ради правління комплексу Союз: Олександр Арутюнов, Дмитро Бабан, Камо Гукасян, Михайло Бичков, Семен Симонян та інші. До списків також занесено  власника ТОВ ЦСТ Олександра Захарова, а також власника підприємства Аероскан, що випускає безпілотні системи, Микиту Захарова.   До чорних списків додали також компанії КНР, Білорусі, Сербії, Туреччини, ОАЕ та Узбекистану, що сприяють поставкам до РФ продукції військового призначення. Списки поповнили чотири структури, що базуються в ОАЕ й допомагають Росії у торгівлі нафтою.   Крім того, британська влада запровадила санкції проти трьох осіб і структур, пов'язаних із ПВК Вагнер, включно з диверсійно-штурмовою розвідувальною групою Русич і одним із її ватажків Яном Петровським.

У Зеленського назвали умови відкриття аеропорту Бориспіль

13:51:58

Відновлення польотів з аеропорту Бориспіль є бажаною, але поки що недосяжною метою. Про це в ефірі програми Аргумент заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.   За його словами, більша частина істотних позитивних змін реальні тільки за сценарію, в якому Росія почне зазнавати стратегічної поразки на лінії фронту. Відновлення рейсів в Борисполі ускладнюється кількома завданнями, з якими необхідно впоратися Україні.   "Це може обговорюватися, може відбуватися підготовка. І вона відбувається, в тому числі - в Борисполі. Однак питання безпеки мають бути більш об'ємно і більш суттєво вирішені", - сказав Подоляк.   По-перше, за його словами, необхідно, щоб інтенсивність повітряного терору з боку Росії знизилася. "А ми з вами прекрасно розуміємо, що інтенсивність не знижується, попри той факт, як каже президент, що почався новий етап війни", - заявив радник голови ОП.   Тому, поки Україні не вдасться розв'язати питання з безпекою, про відкриття нового хаба для повітряних перевезень складно говорити.   "Якщо можна буде розв'язати питання безпеки, тоді можна буде розмовляти про ту чи іншу логістику, в тому числі логістику повітряних перевезень", - зазначив Подоляк.   За його словами, необхідні домовленості з партнерами для збільшення поставок необхідних Україні систем ППО. "Я думаю, що тут буде багато різних рішень. І зараз ці рішення десь вже логістично завершені. Мається на увазі, що вже йдуть поставки", - додав Подоляк.   По-друге, за словами Подоляка, необхідно проаналізувати, як Росія буде саме цієї зими використовувати свої сили для повітряних атак: авіацію, дрони тощо. Нагадаємо,  на сайтах з пошуку роботи з'явилися вакансії у галузі авіації , при тому, що усі українські аеропорти з початку війни не працюють. Раніше в мережі з'явилась інформація, що аеропорт Бориспіль може запрацювати.

На Волині госпіталізували шістьох людей з переохолодженням

13:32:12

Волинські медики протягом тижня госпіталізували шістьох людей, які постраждали від переохолодження. Про це повідомив  Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Facebook у вівторок, 6 грудня.   "За останній тиждень бригади екстреної медичної допомоги КП ВОЦЕМДМК здійснили дев'ять виїздів до пацієнтів з приводу переохолодження, шість пацієнтів госпіталізовано", - йдеться у повідомленні. У міністерстві охорони здоров'я зазначають , що холодова травма або переохолодження є одним із найбільших ризиків (разом із переломами кінцівок), які несе із собою зима. Постраждати від переохолодження можна навіть за плюсової температури. За словами лікарів, температура повітря нижча ніж +7°С уже вважається такою, що може спричинити проблеми зі здоров’ям. Найшвидше замерзають і обморожуються пальці рук та ніг, вуха і ніс, бо вони найменш захищені, мають тонкий жировий прошарок. При перших ознаках втрачається чутливість. Шкіра блідне, припухає, свербить, за кілька годин може посиніти. Перша самостійна допомога - зігрітися в теплому приміщенні, випити якомога більше рідини: будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові. До обмороженої частини тіла слід прикласти теплу тканину. Не можна терти ці ділянки, відігрівати гарячою водою - це може призвести до поглиблення ураження.

Ердоган вперше за шість років відвідає Грецію

13:14:54

  Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган в четвер, 7 грудня, відвідає з робочим візитом Афіни. Це перший за шість років візит турецького лідера до Греції, повідомляє Daily Sabah.   "Підживлення ворожнечі не є конструктивним, і ми готові розпочати нову еру, виконувати обіцянки та розвивати відносини без зовнішнього впливу", - сказав раніше Ердоган.   Державний міністр Греції Акіс Скерчос заявив, що напруженість між країнами зменшилася як ніколи. Тому під час завтрашнього візиту лідери Туреччини й Греції спробують відкрити "нову сторінку" відносин.   В Афінах Ердоган проведе зустрічі з президентом та прем'єр-міністром Греції. Крім того, в Афінах пройде засідання Ради співробітництва високого рівня. Участь візьмуть 11 міністрів з грецької сторони та вісім міністрів з турецької делегації. Планується, що країни підпишуть не менше 20 угод, у тому числі щодо міграції.   Це перший візит Ердогана до Греції з 2017 року і другий візит президента Туреччини за останні 70 років.