Велика Британія хоче скоротити кількість легальних мігрантів

Велика Британія оголосила про плани скоротити кількість мігрантів, які прибувають у країну легальними шляхами.Про це пише Reuters.
Лондон планує підвищити на третину мінімальну зарплату, яку вони повинні отримувати за кваліфіковану роботу.
Дані за листопад показали, що річна чиста міграція до Сполученого Королівства досягла рекорду в 745 тисяч осіб у 2022 році й з того часу залишається на високому рівні. Багато мігрантів тепер прибувають з Індії, Нігерії та Китаю, а не з Європейського союзу.
Міністр внутрішніх справ Джеймс Клеверлі заявив, що нові заходи можуть скоротити цю кількість на 300 тисяч.“Імміграція надто висока. Сьогодні ми вживаємо радикальних заходів, щоб її знизити”, − зазначив прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак.
Підписуйтесь на наш Youtube канал
Уряд підвищить поріг мінімальної зарплати для іноземних кваліфікованих працівників до 38 700 фунтів стерлінгів (48 900 доларів США) з нинішнього рівня у 26 200 фунтів стерлінгів. Винятком стануть медичні та соціальні працівники.Інші заходи включали заборону медичним працівникам-іноземцям привозити членів сім’ї за їхніми візами, збільшення на 66% додаткової плати, яку мігранти повинні платити за користування медичними послугами, і підвищення мінімального доходу для сімейних віз.
Це вже може спровокувати нові суперечки з власниками бізнесу, які останніми мали труднощі з працевлаштуванням, враховуючи постійну жорсткість ринку праці Великобританії та припинення вільного пересування з ЄС після виходу Британії з блоку в 2020 році.
Що було раніше
Високий рівень легальної міграції домінував у політичному ландшафті Великої Британії більше десяти років і був ключовим фактором у голосуванні 2016 року за вихід країни з Європейського Союзу. Сунак пообіцяв більше контролювати питання мігрантів після того, як законодавці його Консервативної партії розкритикували результати прем’єра напередодні виборів, які очікуються наступного року, а опозиційна Лейбористська партія опинилася значно попереду в опитуваннях громадської думки.
Сунак також продовжує наполягати на необхідності втілення плану з висилки мігрантів до Руанди. Він відкинув звинувачення звільненої ним міністерки внутрішніх справ Суелли Браверман щодо відсутності в нього плану дій після заборони Верховним судом.
Водночас Брюссель хоче створити онлайн-платформу, на якій публікуватимуть пропозиції щодо роботи у Євросоюзі для працівників, які хочуть переїхати до Європи. Ідея полягає в тому, щоб підібрати претендентів на роботу за межами ЄС на посади, попит на які є недостатнім серед місцевих претендентів.