Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Вчетверте намагався втекти за кордон: на Закарпатті затримали ухилянта

14:34:43

На Закарпатті прикордонники затримали 29-річного жителя Коломиї, який вчетверте спробував незаконно потрапити за кордон. Про це повідомив пресцентр Державної прикордонної служби України в понеділок, 4 грудня.   Зазначається, що двічі українець "перевіряв" надійність охорони кордонів на Одещині, та вже вдруге приїхав з цією ж метою на Закарпаття.   "Незважаючи на неодноразові застереження прикордонників та всупереч здоровому глузду, настирливий відчайдух планував перепливати повноводну Тису. Про серйозність намірів прикарпатця красномовно свідчив плавзасіб, яким чоловік збирався "штурмувати" смертельно небезпечну водну перепону. Це чи не найбільший плавзасіб, який довелось бачити прикордонникам під час припинення спроб порушення кордону - надувний матрац", - розповіли в ДПСУ.  Крім того, чоловік, який має невеликий зріст, вдягнув дитячу рожеву шапку, аби здаватися дитиною та відвернути увагу прикордонників. Для встановлення усіх обставин правопорушення чоловіка доставили у прикордонний підрозділ.   Загалом впродовж вихідних прикордонники Мукачівського загону припинили 13 спроб порушення держрубежу, у результаті чого затримали 22 порушники.   Чоловіків притягнули до відповідальності за спробу незаконного перетинання державного кордону України. За даний вид правопорушення передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 3400 тисяч гривень до 13600 тисяч гривень або ж адміністративний арешт на строк до 15 діб. Нагадаємо, у листопаді на Закарпатті прикордонники затримали ухилянта та провідника - чоловіки намагалися перепливти Тису з рожевим дитячим надуваним кругом та нарукавниками у вигляді фламінго . У жовтні у Закарпатській області четверо чоловіків призовного віку планували перепливати Тису на надувному колі .

Мережі АЗС почали знижувати ціни на автогаз

14:00:34

Частина автозаправних мереж України упродовж 1-4 грудня зменшили ціни на автогаз. Про це повідомляє еnkorr із посиланням на дані цінового моніторингу ринку Консалтингової групи А-95.   Зокрема, на станціях мережі Motto продукт здешевшав на 1,5 грн, до 36,48 грн/л. На одну гривню опустила ціну Mango, 35,59 грн/л.   На 50 копійок ціни зменшили Luxwen, U.GO, Marshal, KLO, Кворум і Авантаж 7, до 35,99 грн/л, 35,86 грн/л, 35,5 грн/л, 35,49 грн/л, 33,95 грн/л відповідно.   Також переглянули ціни у сторону зменшення ОККО, VostokGaz і БРСМ-Нафта.   У середньому по Україні автогаз за вихідні здешевшав на 9 копійок, до 36,65 грн/л.   Нагадаємо, упродовж листопада середня вартість автогазу в роздробі зросла на 30%. Повідомлялося, що  на АЗС почав зникати скраплений газ , а там, де він залишився, ціни росли щодня і сягали майже 40 гривень за літр. 27 листопада більшість мереж АЗС повернули ціни до рівня 24 листопада , коли до "чорної п’ятниці" ними були встановлені акційні знижки на пальне протягом вихідних.

У Повітряних силах порівняли запаси ракет росіян зараз і рік тому

12:55:36

Наразі російські війська мають менший запас ракет, ніж минулого року. Про це в інтерв'ю РБК-Україна сказав речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.   "Вони, повірте, захочуть завдати нам якомога більшої шкоди. Нічого в їхній політиці не змінилося. Якщо вони ще не розпочали такі удари - вони можуть це зробити в будь-який інший день. Але в них немає стільки засобів, як було минулого року", - зазначив Ігнат, відповідаючи на питання щодо цьогорічних загроз масованого обстрілу енергосистеми України.   Речник ПС нагадав, що торік за шість місяців атак на енергетику (з 9 вересня по 12 березня) по Україні було запущено приблизно 1100 крилатих ракет, з яких 750 вдалось збити українським захисникам.   Ще 30% з арсеналу росіяни залишили собі в запасах, загальна кількість яких на вересень минулого року складала приблизно 1600 одиниць.   "Зараз у них і Кинжалів, і Іскандерів обох типів, і Х-22, і Калібрів" і Х-101, і Х-555 разом 870. Тому, за моїми підрахунками, у них зараз ракет менше", - пояснив Ігнат.   Коментуючи торішні атаки дронів, він зазначив, що за той період атак на енергетику їх було випущено понад 1000 і до 750 - знищено.   "Зараз ситуація у росіян інша - в них є можливість і виробляти, і отримувати від Ірану більше дронів", - зазначив Ігнат.   Водночас речник Повітряних сил не відкидає й варіанту ворожого удару у вигляді комбінованих атак "шахедами" і ракетами одночасно. Наразі окупанти не просто накопичують ракети - вони відновлюють свій стратегічний запас.   "Адже більшість з тих ракет, про які ми з вами говоримо, є ще й носіями тактичної ядерної зброї. Їм цей критичний запас потрібно мати, щоби погрожувати країнам НАТО та іншим їхнім ворогам", - підсумував Ігнат. Раніше повідомлялося, що в жовтні 2023 року  Росія виготовила 115 високоточних ракет,  загалом у її запасах є близько 870 ракет