Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Довгі руки СБУ. Вибухи у Бурятії

17:43:57

Служба безпеки України, схоже, дісталася вже й Бурятії. У Бурятії стався вибух у найдовшому тунелі Байкало-Амурської магістралі. В офіційних російських каналах не повідомлялося, що спричинило пожежу, проте українські ЗМІ заявили з посиланням на джерела в Службі безпеки України, що в тунелі спрацював вибуховий пристрій, а за вибухом стоїть СБУ.   Дві операції   У ніч проти 30 листопада стався вибух на Байкало-Амурській магістралі в Північному тунелі ім. Безсолова, що у Бурятії біля РФ. Це фактично єдиний серйозний шлях залізничного сполучення між Росією та Китаєм. І зараз цей шлях, який країна-агресор використовує, зокрема, і для військових поставок, паралізований.   В УП з посиланням на джерела повідомили, що за цим підривом стоїть Служба безпеки України. Під час руху вантажного поїзда спрацювали 4 вибухові пристрої.   Офіційно в спецслужбі поки що ці події не коментують.   Після цього на Байкало-Амурській залізничній магістралі вибухнув ще один потяг із паливом.   За словами джерела УП, цей підрив став другим етапом спецоперації СБУ щодо виведення з ладу цієї важливої залізничної магістралі.   Після першого вибуху для продовження руху росіяни почали використовувати об'їзну колію, що проходить через Чортовий міст. Саме на це й розраховувала СБУ: під час проїзду поїзда цим високим 35-метровим мостом спрацювали закладені в нього вибухові пристрої, зазначає співрозмовник УП.   Як пишуть російські телеграм-канали, від вибуху спалахнуло 6 цистерн. Щоб гасити пожежу, приїхав навіть пожежний потяг.   Наслідки   Після першого вибуху Слідчий комітет РФ порушив справу про теракт щодо невстановлених осіб. Попередньо встановлено, що спалах цистерни з паливом стало наслідком підриву невстановленого вибухового пристрою, що, ймовірно, під вагоном.   Російський телеграм-канал Mash повідомив, що на місці вибуху знайшли фрагменти саморобного вибухового пристрою. Чи є постраждалі під час вибухів, невідомо. Після вибуху в Північному тунелі Східно-Сибірська транспортна прокуратура повідомила, що проводить перевірку за фактом займання вагона, зазначивши, що ніхто не постраждав.   Масштаб вражає   “Без перебільшення, без шаблонів, без кліше, це справді серйозна операція. Навіть незважаючи на той факт, що рано чи пізно росіяни відновлять своє повідомлення і поїзди поїдуть, є обхідні шляхи. Але просто подивіться на масштаб 6500 кілометрів від українського кордону. На секунду майже сім тисяч і якимось чином українські спецслужби дотяглися туди. Або через територію РФ або через територію Китаю дотяглися і змогли це зробити”, - зазначив у коментарі Радіо NV Іван Ступак, військовий експерт, колишній співробітник СБУ.    

Імпорт електроенергії у листопаді зріс у 3,5 раза, експорт впав на 41%

17:11:49

Україна у листопаді наростила імпорт електроенергії у 3,5 раза в порівнянні з жовтнем - до 60,7 тис. МВт·год. Експорт скоротився на 41% - до 40,9 тис. МВт·год. Про це повідомляє портал Energy Map.   За результатами місяця найбільші обсяги поставлено до Словаччини - 43% від загального обсягу (17,6 тис. МВт-год). Ще 21% (8,7 тис. МВт-год) надійшов до Молдови.   Вперше за понад рік відбувався експорт до Румунії, який становив 14,7 тис. МВт·год, або 36% від загального обсягу експорту електроенергії. До цього останній експорт до країни здійснювався у жовтні 2022 року. Відновлення поставок до/з Румунії стало можливим завдяки виконанню Україною вимог ЄС щодо проведення спільних аукціонів з доступу до міждержавних перетинів.   Імпорт електроенергії Україною в листопаді становив 60,7 тис. МВт·год, зокрема:   • 46% (27,7 тис. МВт·год) надійшло зі Словаччини; • 35% (21,1 тис. МВт·год) - з Румунії (вперше з листопада 2022 року); • 12% (7,7 тис. МВт·год) - з Польщі; • 7% (4,2 тис. МВт·год) - з Молдови.   У порівнянні з минулим місяцем імпорт зріс у 3,5 раза. У порівнянні з листопадом 2022 року, коли поставки майже не здійснювалися, імпорт зріс у 470 разів. Таким чином, імпорт електроенергії в листопаді перевищив експорт на третину.   Нагадаємо, минулого тижня  в енергосистемі України спостерігався дефіцит два дні поспіль . Довелося залучати аварійну допомогу від країн ЄС.  22 листопада  в енергосистемі України виник дефіцит  вперше у поточному осінньо-зимовому сезоні. Українців закликали ощадливо споживати електроенергію протягом доби.

Настрої бізнесу в Україні погіршилися

16:53:47

Українській бізнес у листопаді знову мав негативі очікування щодо результатів діяльності своїх підприємств у найближчій перспективі. Про це повідомила пресслужба Національного банку в п'ятницю, 1 грудня.   Так, індекс очікувань ділової активності (ІОДА) залишився нижче нейтрального рівня (50 пунктів) та склав 49,31.   Зазначається, що воєнні дії та їх наслідки, посилення безпекових ризиків, розрив логістичних ланцюгів, певне обмеження пропозиції електроенергії та її здорожчання для бізнесу, податкові зміни, звуження інвестиційного попиту, а також брак кваліфікованих працівників продовжували стримувати економічну активність підприємств та негативно вплинули на їхні очікування.   Підприємства торгівлі залишаються єдиним сектором економіки, що прогнозує поліпшення результатів своєї діяльності завдяки сповільненню інфляції, сталому внутрішньому попиту та збільшенню пропозиції товарів.

Росія розблокувала прийняття кадрових рішень в ОБСЄ

16:45:19

Організація з безпеки і співробітництва в Європі зможе продовжити роботу після того, як Росія погодилася на тимчасове призначення керівних осіб, повноцінне обрання яких блокувала. Про це повідомляє  Європейська правда з посиланням на постпреда США у ОБСЄ Майкла Карпентера.   "Ми щойно досягнули домовленості про продовження на дев'ять місяців мандату чотирьох ключових посадовців. Я розраховую, що ця домовленість буде дотримана", - заявив він.   Таким чином, за словами Карпентера, чинний генеральний секретар, керівник БДІПЛ ОБСЄ, спецпредставник з питань свободи медіа та комісар з питань національних меншин продовжать роботу у наступному році. Вони були обрані три роки тому, і мандат всіх чотирьох керівників спливав на початку 2024 року.   "Це дозволить зберегти організацію функціональною", - пояснив посол, додавши, що члени ОБСЄ домовилися працювати над погодженням повноцінної заміни. За його словами, за цей час буде вирішено, хто найкраще підходить для того, щоби очолювати організацію. Нагадаємо, раніше у Скоп’є міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров не виключав, що заблокує діяльність ОБСЄ, не голосуючи за ключові кадрові рішення. Як відомо, вчора, 30 листопада,  під час виступу Лаврова на саміті ОБСЄ в Північній Македонії із зали вийшли деякі делегати . Сам глава МЗС РФ попросив "дати йому спокій". Повний бойкот. Як в Європі осоромили Лаврова

Жителі двох сіл на Прикарпатті відмовилися демонтувати радянські пам’ятники

16:18:15

На Прикарпатті жителі двох сіл відмовилися демонтувати радянські пам’ятники. Про це повідомив  керівник Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Бандери, історик Ярослав Коретчук у Facebook 1 грудня.   "Що робити з "патріотичними" прикарпатцями, які відмовляються демонтувати окупаційні комуністичні пам'ятники? Цього разу - Більшівцівська ТГ. Жителі сіл кажуть, що най їм стоїть", - написав він.   За словами Коретчука, йдеться про мешканців сіл Загір’я-Кукільницьке та Кінашів.   "До речі, на цих пам'ятниках є прізвища тих, які загинули від ОУН та УПА. Прізвища лишили, лиш надпис "Загинули від рук українських буржуазних націоналістів" замазали. От як можна зберігати такі об'єкти з прізвищами катів. В мене просто розрив шаблонів", - зазначив керівник музею.