Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

У Данії знайшли найстарішого їжака у світі

02:48:58

  У Данії знайшли найстарішого їжака у світі. Ним став 16-річний європейський їжак Торвальд. Про це повідомляє  The Guardian.   Тварина жила у данському Сількеборзі. Дослідники шоковані віком їжака.   "Я плакала від радості, коли тримала в руках особину, яка прожила 16 років. Це дуже хороші новини з погляду екології. У відповідних умовах їжаки можуть жити близько 16 років - це дивно. Усі мої колеги сміялися, бо вважали, що я зайве емоційна", - зазначають вчені.   Відомо, що у 2016 році Торвальд помер. Він мешкав у данському центрі реабілітації диких тварин після того, як став об'єктом нападу собаки.   "Від отриманих укусів в області спини та черева в організм Торвальда потрапила інфекція, також постраждав його дітородний орган, розміри якого, до речі, вразили нас. У всьому іншому Торвальд був здоровий - свідчення того, що ці колючі ссавці можуть жити і довше 16 років", - розповіли у Центрі.   Також зазначається, що Торвальд був одним із 700 таких тварин, яких знайшли 400 волонтерів.   Нагадаємо, раніше влада Нової Зеландії оголосила війну їжакам , які були завезені в країну британськими колонізаторами багато років тому, і розплодилися у великій кількості через відсутність хижаків.   В Ізраїлі посадили на дієту товстих їжаків       Новини від  Корреспондент.net  в Telegram. Підписуйтесь на наш канал  https://t.me/korrespondentnet

Інфляція в єврозоні впала до мінімуму з липня 2021 року

02:48:49

Інфляція в Євросоюзі сповільнилася до 2,4% і оновила мінімум з липня 2021 року. Про це йдеться у звіті Статистичного управління Європейського союзу, який подав попередню оцінку.   Зазначається, що у листопаді споживчі ціни в єврозоні збільшилися на 2,4% у річному вираженні порівняно з 2,9% у жовтні.   При цьому консенсус-прогноз аналітиків, який наводить Trading Economics, передбачав сповільнення лише до 2,7%.   Ціни на енергоносії у єврозоні у листопаді впали на 11,5% у річному вираженні після зниження на 11,2% у жовтні. Підвищення цін на продукти харчування, алкоголь та тютюнову продукцію сповільнилося до 6,9% із 7,4%, на послуги – до 4% із 4,6%.   Зростання цін без урахування вартості продуктів харчування та енергоносіїв (індекс CPI Core) у листопаді сповільнилося до мінімальних з квітня 2022 року 3,6% з 4,2% місяцем раніше, сильніше за прогноз ринку на рівні 3,9%.   Споживчі ціни в єврозоні цього місяця знизилися на максимальні з січня 2020 року 0,5% порівняно з жовтнем, коли вони зросли на 0,1%. У помісячному порівнянні показник не знижувався з липня.   Нагадаємо, у жовтні споживчі ціни в єврозоні збільшилися на 2,9% у річному вираженні, скоротившись у порівнянні з 4,3% у вересні.   Інфляція в Україні на мінімум за три роки

Прем’єр Словаччини виступив за нормалізацію відносин із Росією

02:48:50

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо після зустрічі з послами США і РФ заявив, що його країна має підготуватися до нормалізації словацько-російських відносин після закінчення війни в Україні. Про це 30 листопада повідомляє Європейська правда.   Прем'єр Словаччини під час зустрічі з послами висловив своє бачення майбутніх дипломатичних стосунків.    "Словаччина є членом ЄС і НАТО, що, природно, впливає на наші зовнішньополітичні пріоритети. З іншого боку, це не може обмежувати нас у виборі суверенних позицій, які не завжди відповідають політиці єдино правильного погляду, що просувається в ЄС. Зовнішньополітичним пріоритетом, який я маю намір реалізовувати, є захист і просування словацьких національних інтересів, які включають підтримку мирних ініціатив, а не війни в Україні", - заявив Фіцо.   За його словами, стратегія Європи та США щодо війни в Україні "не працює", тож його країна розглядатиме нормалізацію відносин з Росією після закінчення війни.   "Словаччина також зобов'язана підготуватися до періоду після закінчення війни в Україні та до нормалізації словацько-російських відносин", - наголосив Фіцо. Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Словаччини заявив, що  війна в Україні - це "заморожений конфлікт" і його неможливо вирішити шляхом надсилання зброї ЗСУ. 29 листопада словацький уряд  ухвалив рішення продовжити заборону на імпорт агропродукції з України й посилити правила транзиту.

Повна заборона. Фінляндія закриває кордон із РФ

02:48:49

  Росія спробувала влаштувати міграційну кризу в ЄС, але нічого не вийшло. Влада Фінляндії оголосила про закриття сухопутного кордону з Росією з 30 листопада до 13 грудня. Поки що такий крок лише тимчасовий, але фіни налаштовані рішуче.   Раніше Фінляндія залишила працюючим лише один КПП — Райа-Йоосеппі, який знаходиться за три години їзди від Мурманська і відкритий лише чотири години на добу. Але врешті-решт закрили і його.   Війна мігрантами   Прем'єр-міністр країни Петтері Орпо заявив, що рішення про повне закриття кордону пов'язане з різким зростанням прохачів притулку з третіх країн, які намагаються потрапити до Фінляндії із Росії. "Фінляндія має намір припинити цю практику", - заявив Орпо.   Раніше прем'єр-міністр висловлював припущення, що такий наплив тих, хто шукає притулок, може бути спланованою акцією з боку Росії.   Влада Фінляндії вважає, що Москва направляє біженців до кордону на помсту за вступ до НАТО і розширення оборонної співпраці зі США. Кремль ці звинувачення заперечує.   За даними фінської прикордонної служби, у листопаді до Фінляндії з Росії в'їхали близько 900 прохачів притулку з таких країн, як Афганістан, Кенія, Марокко, Пакистан, Сомалі, Сирія та Ємен.   Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що “це ще один приклад того, як Росія використовує міграцію як інструмент, щоб спробувати чинити тиск на інші країни Європи”.

Захарова створила проблеми для літака з Лавровим

02:48:50

Глава МЗС Росії Сергій Лавров прибув у столицю Північної Македонії на міністерську зустріч ОБСЄ через Грецію, а не Болгарію. Про це повідомило російське агентство ТАСС.   Лавров вже прибув до Скоп’є, його літак прямував над Туреччиною і Грецією, хоча спершу очікували, що борт МЗС РФ полетить через Болгарію .    "Як стало відомо ТАСС, болгарська сторона відмовила у прольоті літака глави МЗС РФ, якщо на борту буде перебувати офіційна речниця російського дипломатичного відомства Марія Захарова", - пише агентство.   У розпорядженні ТАСС нібито є відповідна нота офіційної Софії, де зазначено, що дозвіл на проліт російської делегації "не стосується директора департаменту інформації та друку МЗС Росії Марії Захарової, яка фігурує у санкційному списку".   Лавров також перебуває під санкціями ЄС, але на нього не було накладено заборони на поїздки, щоб зберегти відкритими дипломатичні канали. У ніч на 30 листопада Захарова повідомила в Telegram, що перебуває у Скоп'є.   Нагадаємо, міністри закордонних справ України і чотирьох держав ЄС - Естонії, Латвії, Литви і Польщі - бойкотують міністерську зустріч ОБСЄ у Скоп'є через присутність на ній Лаврова .  Голова дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель заявив, що допуск міністра закордонних справ Росії на саміт ОБСЄ є виправданим , оскільки "важливо, щоб він особисто почув критику у бік РФ".

Росія готова захопити частину країн ЄС - президент Чехії

02:48:36

Росія нині являє собою найбільш значну і безпосередню загрозу європейській безпеці та союзникам по НАТО. Про це заявив президент Чехії Петр Павел, передає Ceske Noviny.   За його словами, російська влада відкрито заявляє, що бореться проти "колективного Заходу". На думку Павла, "російські імперські амбіції не мали б меж, якби ці межі не були встановлені".   "Якщо це буде дозволено, Росія без вагань захопить регіони колишнього Східного блоку", - зазначив чеській лідер. На його думку, велика небезпека загрожує країнам, які поки що не є членами Європейського Союзу і НАТО.  "Ось чому дуже важливо підтримувати такі держави, як Молдова, Грузія або Боснія і Герцеговина", - сказав Павел.   Президент Чехії також додав, що Росія принесла далекосяжний військовий конфлікт у Європу, спричинивши величезні людські страждання і руйнування в Україні.   Він підтвердив, що Україну необхідно продовжувати підтримувати в політичному, економічному, гуманітарному та військовому відношенні.  "Особисто вдома я неодноразово пояснюю, що в Україні на кону стоїть наша власна безпека", - заявив Павел.   Президент Чехії наголосив, що якби Росія отримала вигоду зі своєї агресії, її "апетит збільшився б". Ба більше, це могло б надихнути інші країни використовувати військову силу для досягнення своїх інтересів. Нагадаємо, раніше Путін заявив, що країни Заходу нібито "поневолили" Україну і готували її до великої війни . На думку Кремля, країни Заходу розгорнули "квазівійну" проти Росії . Тому РФ ввела особливий режим для компаній з "недружніх країн", що йдуть з російського ринку.