Путін написав статтю з історії України. Знову доводить тезу про "один народ" - BBC News Україна
Путін написав статтю з історії України. Знову доводить тезу про "один народ"
4 хвилин(и) тому
![](/media/27521818f0fb4c3d80cec9de92e0413a.jpg)
Президент Росії Володимир Путін, який місяць тому в інтерв'ю каналу "Росія 24" пообіцяв написати статтю з історії України, зробив це.
Стаття під назвою "Про історичну єдність росіян та українців" опублікував офіційний сайт Кремля - російською та українською мовами.
До української історії у своїй праці російській президент підійшов здалеку. Почав з часів Київської Русі, князів Рюриковичів та хана Батия. А завершив українським Євромайданом та Мінськими домовленостями.
У статті він вкотре намагається довести, що росіяни та українці - "один народ, єдине ціле", яке належить до "одного історичного і духовного простору".
Згадавши Куликовську битву, Велике Князівство Литовське, Річ Посполиту, Переяславську Раду, Північну війну зі Швецією, Мазепу, війни з Османською імперією, часи УНР, СРСР, та, зрештою, роки незалежності України, Путін звинуватив ЄС та США у тому, що вони "планомірно і наполегливо" підштовхували Київ до того, "щоб згорнути економічну співпрацю з Росією".
Наприкінці Путін знову висловив своє невдоволення здобуттям автокефалії українською церквою.
"Вдарили по нашій духовній єдності", - поскаржився він.
- Путін напише статтю з історії України. Порівняв проєкт Зеленського з нацистами
- Путін: Зеленський недружній Росії і віддав Україну під зовнішнє управління
- Зеленський: якби були з Росією одним народом, у Москві були б гривні й синьо-жовтий прапор
"Суміш параноїдальних і конспірологічних уявлень"
Президент Росії досить давно цікавиться українською історією і думку про "єдність двох народів" висловлює не вперше.
У лютому 2020 року на ту ж тему він висловився в інтерв'ю ТАСС.
ВВС тоді попросила українського історика Кирила Галушка та його російського колегу Андрія Зубова прокоментувати історичне обґрунтування, яке навів пан Путін.
"Це все - суміш псевдоісторичних, параноїдальних і конспірологічних уявлень, що не мають стосунку до історичних фактів", - вважає Кирило Галушко, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН.
"У низці моментів Володимир Путін каже правильні речі. Не можна не погодитися з тим, що історію треба знати. Але вони не мають жодного значення для сучасної політики", - вважає Андрій Зубов, доктор історичних наук, колишній професор МДІМВ.
Докладніше фактчек теорії Путіна читайте в нашій статті "Путін назвав росіян і українців одним народом. Історики пояснюють, чи це так".
Що каже Зеленський
![](/media/33da67767aa04ef8b3927959add023e2.jpg)
Президент України Володимир Зеленський, зі свого боку, нещодавно коментував висловлювання Володимира Путіна на історичну тему.
"Ми точно не один народ. Так, у нас є багато спільного. У нас спільна частина історії, пам'ять, сусідство, родичі, загальна перемога над фашизмом і загальні трагедії. Так, все це вкрай важливо, і ми про це пам'ятаємо", - сказав Зеленський в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" .
"Але ми, повторю ще раз, не один народ. Були б одним народом, то в Москві, швидше за все, ходили б гривні, а над Держдумою майорів би жовто-блакитний прапор", - наголосив президент України.
Тези ж про "зовнішнє управління" України, за словами українського президента, - "суто пропагандистська мантра для внутрішнього споживача в самій Росії".
Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!