Ізраїль використовує штучний інтелект, аби планувати авіаудари, − Bloomberg

Сили оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала використовувати штучний інтелект (ШІ) для вибору цілей для авіаударів і організації матеріально-технічного забезпечення.
Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела.
Військові використовують систему рекомендацій ШІ, яка може обробляти величезні обсяги даних. Авіарейди, зокрема, планують за допомогою моделі штучного інтелекту під назвою Fire Factory, яка пропрацьовує дані і розраховує необхідну кількість боєприпасів, визначає пріоритети і пропонує графік ударів.
Подробиці оперативного використання ШІ армією залишаються значною мірою засекреченими, але відомо, що ЦАХАЛ набув бойового досвіду використання суперечливих систем у секторі Газа, де Ізраїль часто завдає повітряних ударів у відповідь на ракетні обстріли.
Обидві системи контролюються людьми-операторами, які перевіряють і затверджують окремі цілі та плани повітряних нальотів.
“Те, що раніше займало годинник, тепер займає хвилини, з ще кількома хвилинами для перевірки людиною. З такою ж кількістю людей ми робимо набагато більше”, − сказав полковник, який очолює армійський підрозділ цифрової трансформації.
Підписуйтесь на наш Youtube канал
Але ця технологія все ще не не регулюється законодавством країни і не має міжнародного регулювання. Прихильники використання ШІ стверджують, що передові алгоритми можуть перевершити людські можливості та можуть допомогти військовим мінімізувати втрати, а критики попереджають про потенційно смертельні наслідки використання автономних систем.
“Якщо є помилка у розрахунках ШІ, який за це не відповідає, то кого ми звинуватимо в помилці? Ви можете знищити цілу родину через помилку”, − сказав викладач міжнародного права Єврейського університету в Єрусалимі та колишній юридичний радник армії Тал Мімран.
ЦАХАЛ вже давно використовує штучний інтелект, але в останні роки він розширив ці системи в різних підрозділах, намагаючись позиціонувати себе як світового лідера в автономній зброї. Деякі з цих систем створили ізраїльські оборонні підрядники. А інші, наприклад камери прикордонного контролю StarTrack мають тисячі годин запису для ідентифікації людей і об’єктів, були розроблені армією.
Загалом вони створюють потужну цифрову архітектуру, призначену для інтерпретації величезної кількості записів безпілотників і камер відеоспостереження, супутникових зображень, електронних сигналів, онлайн-комунікацій та інших даних для військового використання.
Посадовці наголосили, що використання штучного інтелекту призначене для тотальної війни.