У Києві кажуть, що українські військовополонені, яких РФ передала Угорщині, досі залишаються там
Українські військовополонені, яких Росія передала Угорщині, досі залишаються там, а перспективи їхнього повернення в Україну невизначені.
Як повідомляє "Європейська правда", про це у коментарі Суспільному розповів радник Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Іван Ангелін.
За його словами, 11 українських військовополонених із Закарпаття, яких російська сторона передала до Угорщини, досі залишаються там .
"Вони все одно вважатимуться зниклими безвісти за особливих обставин, допоки ми не заберемо їх в Україну. Але далі питання про перемовини, про повернення, питання на яких підставах їх перевезли туди, це вже мають займатися правоохоронні органи і МЗС" — уточнив він.
При цьому про умови утримання українських полонених нічого не відомо, адже зустрічі з родичами дозволені лише лімітовані і не у місцях утримання.
"Зустрічі з родичами відбуваються наступним чином. вони приїжджають — на території Угорщини селять в якомусь готелі чи хостелі, потім забирають і везуть в якесь місце, і туди також привозять хлопців. Тобто родичі не відвідують місця утримання, а їх привозять і буквально годину, максимум дві, спілкуються", — пояснив Ангелін.
За його словами, родичам також нічого не кажуть щодо перспектив повернення українців додому, а інформацію про імена та прізвища цих полонених було отримано не в результаті офіційних перемовин.
Тим часом керівник офісу прем’єра Угорщини Гергель Гуляш заявив, що в МЗС Угорщини поінформували Київ про передачу до Угорщини цих військовослужбовців.
Речник МЗС України Олег Ніколенко раніше заявив, що у Києві не знали про відповідні перемовини між угорською та російською сторонами, а про передачу 11 військовополонених Україна дізналася із заяв віцепрем‘єр-міністра Угорщини. Через цю ситуацію для розмови викликали посла Угорщини.
Неофіційно з’являлася інформація, нібито звільнення 11 одинадцятьох українських військовополонених та їхнє перевезення в Угорщину могло бути особистою ініціативою віцепрем’єр-міністра Жолта Шем’єна, про яку не знав більше ніхто в уряді.