Незламна. Успішна. Сучасна. На Лондонській конференції представлять план відновлення України
Головні напрямки відбудови України після війни, які уряд презентує міжнародним партнерам.
Наступного тижня у Лондоні відбудеться Конференція щодо відновлення України Ukraine Recovery Conference.
За рік, що минув від аналогічної конференції у Лугано було проведено низку подібних конференцій у Парижі, Берліні, Стокгольмі, Вашингтоні, Римі і багатьох інших столицях.
Але ще більше роботи зроблено за лаштунками. Безпрецедентна макрофінансова допомога, допомога аграріям з посівною, підтримка енергетичної безпеки, допомога малому та середньому бізнесу.
Весь світ допомагає Україні на економічному фронті, адже економічна стійкість це фундамент для боротьби за незалежність.
Зусилля з економічної підтримки дають свої плоди. У першому кварталі цього року Українська економіка почала відновлюватися. Зростання ВВП у першому кварталі цього року склало 2,4%.
Економіка швидкими темпами надолужує катастрофічне падіння минулого року. І Уряд і партнери переглядають економічний прогноз в бік зростання – до 3,2% ВВП протягом року.
З минулого року віра в перемогу України лише зміцнилася, але так само чіткішим стало бачення масштабу відбудови і пов’язаних викликів.
Один з головних системних викликів – залучення бізнесу і приватного капіталу у відбудову. Уся концепція відбудови базується саме на тому, що міжнародному бізнесу буде цікаво працювати та інвестувати в Україну.
Лише бізнес може забезпечити потрібну динаміку та масштаб. І це все залежить від того, якою Україну побачить світ.
Передусім світ побачить Україну яка не здалася. Приклади експорту який триває не зважаючи на транспортні блокади. Приклади енергетичної системи, яка ремонтується і працює. Приклади технологічного розвитку у використанні дронів.
Приклади нових компаній, які відкривають люди, які вимушені були залишити свої домівки і переїхати в нові міста. Прикладів справді багато. Усі ці приклади є доказом нашої бізнесової витривалості, адаптивності і здатності розвиватися в найжахливіших умовах війни.
Міжнародний бізнес побачить Україну, яку підтримує весь світ. На конференції у Лондоні буде представлено багато результатів вже зробленої роботи щодо консолідованої підтримки України.
Взаємодія національних урядів і міжнародних фінансових організацій вже дає свої плоди. ЄБРР збільшує капітал для реалізації своєї стратегії в Україні.
Створюються платформи щодо страхування воєнних ризиків та підтримки інвестицій в Україну. Під час конференції буде представлено весь комплексний механізм взаємодії української влади з партнерами.
Як продовження реформ посилює довіру та уможливлює реалізацію великих проєктів. Як взаємодія МФО і донорів дають можливість для доступного фінансування інфраструктурних проєктів в Україні. Як фінансова допомога кореспондується з процесом вступу України до ЄС.
Найголовніше світ побачить Україну, яка має амбіцію. Ми представимо своє бачення стратегії економічного розвитку. У ній багато цілей, які можуть здаватися фантастичними.
Наприклад досягти ВВП у $1 трильйон доларів. Або 139 гігават нової генерації у вітроенергетиці. Або виробництво понад 40 млн тонн сталі у галузі "зеленої" металургії. Чи понад 150 млн тонн зернових та олійних культур.
Комусь ці показники можуть видатися мегаломанією чиновників. Але це лише кількісний вияв наших амбіцій. Амбіцій і енергії, які беруться зі спротиву агресії. З бажання не лише захистити свою державу, але і зробити її квітучою і заможною.
Щоб реалізувати мрію українців про добробут. Щоб показати світові, що ми є важливим елементом ланцюгів постачання між партнерами, які поділяють спільні цінності. Щоб не було потреби купувати сталь від агресора чи задумуватися про енергетичну залежність.
Одна з опор для цих амбіцій – доступ до ринків наших партнерів. Ті тимчасові преференції, які надано Україні минулого року та продовжено цього року трансформуються у постійно-діючі торгові угоди.
Гроші – є. Де шукати ресурси для відновлення економіки
За минулий рік ми повністю оновили угоду про вільну торгівлю з Канадою, підписали угоду про цифрову торгівлю з Британією. Починаємо оновлення угоди з державами ЄАВТ. І сподіваємось влітку почати переговорний процес про приєднання до Тихоокеанської угоди. Також впродовж року очікуємо на удосконалення Угоди про асоціацію з ЄС.
Інша – комфортне регуляторне середовище, яке базується на світових стандартах, конкурентна податкова модель та цифровізація усіх процесів у державі.
Стабільна монетарна політика, ефективний ринок праці, надійна інфраструктура будуть перевагою для залучення України у європейські ланцюги виробництва.
Розвиток цифрової економіки теж сприяє тому, що виробництво в Україні стане цінним активом для будь-якої міжнародної корпорації. Так само як використання нових технологій у відбудові української економіки буде прикладом кліматичної трансформації.
Під час самої конференції та десятків супутніх подій усі ці елементи будуть представлені в деталях усім стейкхолдерам. Але при цьому головний мессидж лишається тим самим – витривалість та енергія українського бізнесу заслуговують інвестицій і шансу реалізувати найамбітніші цілі.