Новини. Google буде позначати зображення, згенеровані штучним інтелектом
Google буде позначати зображення, згенеровані штучним інтелектом, пише Bloomberg.
Нові інструменти запустять для того, щоб зменшити поширення «фото реалістичних фейків» і дезінформації.
Одна з функцій має назву «Про це зображення». Вона надає додатковий контекст щодо того, коли зображення або подібні фото були проіндексовані Google й де вони вперше з’явилися в мережі, тобто користувачі зможуть визначити першоджерело зображення.
Крім того, Google працюватиме з іншими платформами, щоб переконатися, що вони також додають відповідну примітку до файлів, згенерованих штучним інтелектом. Нова функція стосується, зокрема, Midjourney і Shutterstock.
Перше нове доповнення з’явиться у «найближчі місяці», зазначає TechCrunch. Щоб скористатися функцією, користувачам потрібно буде натиснути три крапки на зображенні в результатах пошуку Google Images, виконати пошук за зображенням або знімком екрана в Google Lens чи провести пальцем угору в додатку Google. Пізніше отримати доступ до цієї функції можна буде у веб-браузері Google Chrome на мобільному телефоні й комп’ютері. Спочатку функція буде доступна лише в США і лише англійською мовою.
Ще одна функція Google гарантуватиме, що всі фото, згенеровані штучним інтелектом, матимуть розмітку в оригінальному файлі, щоб надавати користувачам контекст, якщо доступ до зображення будуть здійснювати поза межами Google.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
У Чиказькому універститеті створили інструмент, що допомагає художникам захистити свої роботи, опубліковані в Інтернеті й боротися зі штучним інтелектом у мистецтві. Це сталося після того, як троє художників подали судовий позов проти Stability AI і Midjourney, авторів арт-генераторів штучного інтелекту Stable Diffusion і Midjourney, а також платформи DeviantArt, яка створила арт-генератор штучного інтелекту DreamUp.
Google Maps також запустили 3D-карти, створені штучним інтелектом. Завдяки новій функції Immersive View можна буде візуалізувати кожен відрізок маршруту.
Користувачам Android та iOS із підпискою на Google One також доступний інструмент Google, що видаляє зайві деталі з фото за допомогою ШІ.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі