Новини. На Володимирському узвозі хочуть звести ТРЦ. Забудовник почав розбирати історичні споруди водогону
Забудовник почав розбирати будівлі першої черги Київського водогону на Володимирському узвозі, зведені у 1872 році, повідомив юрист і засновник пам'яткоохоронного хабу «Цегла» Дмитро Перов.
На місці історичних будівель хочуть збудувати ТРЦ й канатну дорогу, відзначив активіст.

Триває судова суперечка між орендарем ділянки, бізнесменом російського походження Дмитром Буряком, і Департаментом охорони культурної спадщини КМДА, який виступає за збереження Володимирської гірки від забудови.
«Боротися є дійсно за що! Цілком унікальним є двоповерховий дерев'яний житловий будинок [на ділянці] – це одна із небагатьох вцілілих дерев'яних будівель Центрального історичного ареалу Києва. Зараз на ньому поступово почав зникати дах, що недвозначно вказує на наміри забудовника», – написав Перов. Цінність має і розташований поруч фільтр, відзначив активіст.
На думку Перова, варто провести реновацію будівель. Вдалим прикладом ревіталізації активіст називає створення Музею води у колишніх водопровідних споруд у Хрещатому парку – будівлі водогінної вежі (1876 рік) та резервуару чистої води (1909 рік).
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Ще у 2021 році Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю Києва відмовився видавати Буряку дозвіл на будівництво розважального комплексу на Володимирській гірці, під Аркою свободи українського народу (раніше – Арка дружби народів).
На іншій орендованій ділянці, де розташовані історичні будівлі водогону, Буряк збирався звести готель з громадськими приміщеннями й навіть отримав на це містобудівні умови й обмеження.

Читайте «Нормальні новини» в телеграмі
Фото й обкладинка: Дмитро Перов