Партнерство Китаю та Росії має межі, Пекін хоче бути "фасилітатором" – Боррель
Високий представник ЄС із питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель вважає, що партнерські відносини Китаю та Росії мають межі, незважаючи на протилежну риторику.
Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters, про це Боррель заявив у п’ятницю після саміту ЄС у Брюсселі.
Топ-дипломат Євросоюзу зазначив: хоча Китай встановив тісні економічні та дипломатичні зв'язки з Росією, він не уклав військового союзу з Москвою і не постачав зброю, щоб допомогти Росії у війні в Україні.
"Ця безмежна дружба (між Китаєм і Росією – ред.), здається, має певні межі. Китай не перетнув жодної червоної лінії для нас", – зазначив топ-дипломат Євросоюзу.
За словами Борреля, "мирні пропозиції" Китаю щодо припинення війни свідчать, що він не хоче повністю ставати на бік Росії – і ЄС повинен вітати це, навіть якщо західні чиновники чітко дали зрозуміти, що не розглядають ініціативу Пекіна як повноцінний мирний план.
На його думку, Пекін хоче відігравати роль "фасилітатора", а не посередника. "Китай виступає в ролі, яку, на мою думку, ми повинні підтримувати", – сказав Боррель.
Топ-дипломат ЄС також підтвердив, що незабаром відвідає Китай, хоча дата поїздки ще не визначена. Цей візит робить його одним з низки лідерів Європейського Союзу, які прямують до Китаю.
Як повідомлялось, прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес планує відвідати Китай наступного тижня, а президент Франції Емманюель Макрон і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн поїдуть туди разом на початку квітня.
Раніше координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі у вівторок розкритикував заяви китайського лідера Сі Цзіньпіна про те, що КНР нібито є неупередженою стороною в російсько-українській війні.