У ПАРЄ зібрали на зустріч лідерів "хороших росіян"
Керівництво Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) провело зустріч з представниками так званих російських демократичних сил.
Як пише "Європейська правда", про це йдеться у повідомленні Ради Європи.
Зустріч відбулася в Парижі 20 березня. Згідно з повідомленням, на ній відбувся обмін думками з представниками російських демократичних сил "з метою активізації діалогу та вивчення шляхів співпраці з ПАРЄ в майбутньому".
Зазначається, що зустріч стала практичним продовженням кількох резолюцій ПАРЄ, в яких вона неодноразово закликала "розвивати взаємодію з російським громадянським суспільством, правозахисниками, незалежними журналістами, науковими колами та демократичними силами, які поважають цінності та принципи організації, включаючи територіальну цілісність України".
Учасники зустрічі домовилися продовжувати цей діалог.
З російського боку у зустрічі взяли участь президентка Фонду вільної Росії Наталія Арно, Дмитрій Гудков ("Российский антивоенный комитет" / "Российский комитет действий"), Геннадій Гудков (Громадський рух "За свободную Россию", Сергєй Гурієв, ("Российский антивоенный комитет" / Проєкт "Настоящая Россия" / Фонд боротьби з корупцією), Євгенія Кара-Мурза (Фонд "Свободная Россия), Гарі Каспаров ("Форум свободной России" / "Российский комитет действий" / "Российский антивоенный комитет"), Михаїл Ходорковський ("Российский антивоенный комитет"/ "Российский комитет действий").
Нагадаємо, євродепутат і експрем’єр Литви Андрюс Кубілюс вважає, що для того, аби допомогти громадянам Росії звільнитися від імперської ностальгії, треба Україну приймати в НАТО.
"Нам треба говорити про перспективу демократичної Росії, щоб допомогти Україні стати членом НАТО.
Говорити про це треба вже сьогодні, і голосно говорити.
Тому що в деяких західних столицях теж немає віри в демократію в Росії. Через це, коли ми починаємо говорити про повну військову перемогу України, у них виникає острах, що така перемога призведе до розвалу Росії і хаосу, з втратою контролю над ядерною зброєю.
І з цього вони роблять висновок: "А може, не треба такої перемоги? Може, не давати Україні сильних озброєнь?".
Євродепутат зазначає, що того, щоб Україна могла перемогти й отримати для цього потрібне озброєння, "ми маємо пояснювати на Заході, що це може призвести до позитивних змін у Росії. Це розширює для нас коло аргументів".
Повне інтерв’ю – у матеріалі Андрюс Кубілюс: Нам треба говорити про демократію в Росії, щоб допомогти Україні вступити в НАТО.