Історії відваги та незламності – команди мережі аптек "Подорожник"
Через рік з моменту ворожого нападу соціально відповідальний бізнес та українці у всьому світі все більш згуртовані і разом наближають перемогу. За ці 365 днів ми пережили моменти розпачу і єдності, піднесення і трагедії, надії і страждання. Для мережі аптек "Подорожник" ці події відкрили нову сторінку для благодійних проєктів, допомоги ЗСУ та підтримки команди.
Відвага й мужність розвозити ліки під обстрілами
У перші дні вторгнення країна мала вистояти. Заради цього працювали наші ЗСУ та критично важливі галузі, якою і є фармацевтична. Потреба у ліках стала життєво важливою тут і зараз, а головним секретом функціонування мережі – люди і їх відданість своїй справі та країні.
Команда мережі аптек "Подорожник", яка працює по всій Україні, робила майже нереальне й доставляла ліки й в гарячі точки країни. Це дозволило не закривати аптеки й надавати фармопіку всюди, де можливо. Максим Середа – один з тих водіїв мережі, який розвозив ліки під обстрілами та навіть в окуповані населені пункти Чернігівської та Київської області. За його словами, набагато страшніше сидіти вдома і нічого не робити.
"За той період війни я проїхав 10038 км... Точно не скажу, але приблизно 70 розвезених маршрутів. Возив товари по всій Київській області, де була можливість проїхати. Коли я приїжджав, люди й наші колеги дуже раділи. Вони зустрічали мене як якогось героя, хоча це просто моя робота", – розповів Максим Середа.
Шанс врятуватись і змінити життя
Війна для багатьох стала усвідомленням, що не варто відкладати мрії на потім. Криза відкрила нові можливості й дала шанс на зміни й ріст. Мережа аптек "Подорожник" зберегла стабільність, продовжила розвиток і відкриває нові аптеки у такий складний час. Компанія підтримує своїх працівників і допомагає.
У день ворожого нападу завідувачка мережі аптек "Подорожник" у Харкові Юлія Степанова працювала в аптеці сама, щоб вберегти від небезпеки колектив. Потім, попри обстріли, допомагала волонтерам та людям, які потребували медичної допомоги.
Ризики для життя Юлії зростали і вона змушена була виїхати у більш безпечний регіон – місто Кропивницький, де продовжила працювати. За деякий час виявила ініціативу кар’єрного росту і команда мережі аптек "Подорожник" їй надала таку можливість. Життя Юлії змінилося – вона працює в офісі на посаді менеджера. А мережа аптек "Подорожник" продовжує і далі сприяти зростанню своїх працівників і надавати українцям фармопіку.
Незламність і світло сердець
Відключеннями світла ворог сподівався зламати українців, а ми, навпаки, об’єднались і стали незламні. Понад 1000 аптек мережі аптек "Подорожник" забезпечені генераторами, а нові відкриваються вже з ними.
Крім того, команда започаткувала ще й корисну ініціативу "Допоможи допомагати". Людей закликали приходити в аптеки і допомагати з підключенням і заправкою генератора при вимкненні світла. Добровольці також надавали допомогу з підключенням опалення від газового котла. Таким чином мережа аптек "Подорожник" забезпечила якісну фармопіку й полегшила умови роботи для своїх фармацевтів.
Ворожим атакам не зупинити фармопіку
Масові обстріли України – ще один цинічний розділ цієї війни. Нас руйнують, а ми відновлюємось за лічені години. Зокрема, обстріл міста Вінниці влітку сколихнув усю країну. Тоді у місті були загиблі та руйнування, від вибухів постраждали й дві аптеки мережі аптек "Подорожник".
Фармацевти залишились неушкодженими, бо були в укритті. Та їхня мужність і відданість професії – це те, чим компанія пишається. Адже колектив однієї з аптек проявив неабияку зібраність. Після удару до приїзду медиків та військових фармацевти надавали першу медичну допомогу потерпілим.
Черговим обстрілом 31 грудня ворог хотів зіпсувати свято Нового року. Тоді постраждала одна з аптек "Подорожник" у місті Хмельницькому.
Від вибухової хвилі розлетілося скло фасаду, у приміщенні впала стеля. Та вже 1 січня фармацевти відкрили двері аптеки для відвідувачів, ліквідувавши пошкодження.
Заради цього вони разом працювали попри небезпеку і стрес. На допомогу прийшли колеги з інших аптек та навіть родичі.
Боротьба на передовій і підтримка ЗСУ
Без наших героїв ЗСУ ми б не вистояли, не прожили цей рік і не могли б зараз будувати плани на майбутнє. Працівники мережі аптек "Подорожник" також захищають Україну на фронті у лавах найсильнішої в світі армії.
Один із них, Олег, на війну пішов з літа, служить у новоствореному штурмовому підрозділі, який першим заходить у міста і села. Працювати доводиться на різних небезпечних напрямках.
Працівник мережі аптек "Подорожник" розповів, що підтримка в тилу дуже важлива для воїнів. Адже за спиною є ті, кого ти кохаєш, цінуєш і поважаєш.
Цю підтримку старається забезпечити і компанія. Від початку вторгнення мережа аптек "Подорожник" започаткувала проєкт "Ambulance для ЗСУ" і відтоді передала захисникам 34 машини спецтранспорту. Одна з них поїхала і у підрозділ Олега. Проєкт продовжується, а допомога для ЗСУ від Подорожника буде аж до перемоги.
Крім ліків, мережа також передала і каркасні та безкаркасні ноші у львівські територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Звідти їх спрямують у конкретні місця за потребами. Крім того, необхідні засоби зв’язку Starlink від мережі поїхали на одну з найбільш важких ділянок фронту – Бахмут.
Мережа аптек "Подорожник" пишається своєю командою, завдяки якій можливий розвиток і стабільність України загалом і фармринку зокрема. Цього року з нашою перемогою соціально відповідальний бізнес вірить у переродження та потужний розквіт і планує нові переможні проєкти.