Новини. Україна покращила показники у індексі сприйняття корупції
Україна покращила показники у індексі сприйняття корупції від міжнародної антикорупційної організації Transparency International Ukraine (СРІ).
У 2022 році Україна отримала 33 бали зі 100 можливих за 2022 рік. Це на один бал більше, ніж у 2021 році. Зараз Україна посідає 116 місце зі 180 країн.
За останні 10 років показник України зріс на 8 балів. У 2022 році Україна продемонструвала найкращий показник з часу запуску оновленої методології СРІ, відзначають Transparency International.
Який індекс сприйняття корупції мають інші країни
Як і Україна, 33 бали отримали Алжир, Ангола, Замбія, Монголія, Сальвадор та Філіппіни. На один бал Україну випереджають Боснія і Герцеговина, Гамбія, Індонезія, Малаві, Непал, Сьєрра-Леоне. На бал менше, ніж Україна, отримали Домініканська Республіка, Кенія та Нігер.
Натомість Росія втратила у рейтингу один бал, зараз має 28 балів і посідає 137 місце в списку. Також індекс сприйняття корупції на один бал знизився в Угорщини і на два бали – в Білорусі. Крім того, один бал втратила Польща, але країна все одно лідирує серед сусідів України (має 55 балів і посідає 45 місце).
На один бал покращили показники Словаччина і Румунія. Молдова піднялася найбільше серед сусідів України й додала три бали (зараз має 39 балів і посідає 91 місце).
За останні 10 років показник України зріс на 8 балів. У 2022 році Україна продемонструвала найкращий показник з часу запуску оновленої методології СРІ, відзначають Transparency International.
Світові лідери індексу сприйняття корупції у 2022 році майже не змінилися, кажуть у Transparency Internationa. Очолює список Данія із 90 балами, за нею йдуть Нова Зеландія та Фінляндія – обидві країни набрали по 87 балів. Не змінилися й аутсаудери: Сомалі із 12 балами посідає 180 місце, а Південний Судан та Сирія, набравши по 13 балів, перебувають 178 сходинці.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Міжнародна антикорупційна організація Transparency International щороку з 1995-го проводить дослідження щодо сприйняття корупції. Воно відображає, наскільки корумпованим вважається державний сектор країн, що включені до рейтингу.
Індекс CPI розраховують на основі щонайменше 3 джерел даних, які збирають різні авторитетні установи, зокрема Світовий банк і Всесвітній економічний форум.
Реформи, спрямовані на усунення корупції, є одними з головних вимог ЄС для вступу України до Євросоюзу. На початку 2022 року Transparency International надала рекомендації, які допомогли б Україні покращити індекс сприйняття корупції. Жодну з цих рекомендацій не реалізували повністю, чотири виконали частково, а одну не виконали зовсім, кажуть дослідники. Детальніше з рекомендаціями можна ознайомитися за посиланням.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі