Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

www.newscast.com.ua носить виключно інформаціоний характер и не несе відповідальність за вміст інших сайтів. Всі авторскі права дотриманні.
  • Источники

  • Категории

ВЕРНУТЬСЯ

Співзасновник Petcube: чому виставка CES перестала бути порталом у майбутнє?

17/01/2023, 14:00:42

Засновник Petcube Олександр Нескін написав колонку про те, як виглядає світ майбутнього за версією CES-2023, головної технологічної виставки світу, і яке місце у цьому майбутньому займають українські стартапи.

Тут і надалі фото надане автором

Я приїжджаю на CES (Consumer Electronic Show), головну технологічну виставку, яка щорічно проходить у Лас-Вегасі з 2015 року. І це шоу завжди було можливістю торкнутися світу майбутнього тут і зараз.

І чим усе скінчилося? Бездротовим телевізором із проводом та домашнім аналізатором сечі?

З іншого боку, CES наочно демонструє реальні пріоритети, на яких великі гравці ринку орієнтуватимуться найближчими роками. І це виглядає так.

Українські стартапи на CES

Не раз в особистих розмовах з американцями я стикався з подивом, що в Україні не зупиняється життя: працюють магазини та кафе, ходить транспорт, а коли вмикається світло, мікрохвильові печі гріють їжу, а стартапери роблять світові бізнеси. «У вас є мікрохвильові печі?!» — якось перепитав мене американський пастор.

Сам факт появи української секції на CES для багатьох учасників та відвідувачів виставки вже був технологічним дивом.

Насправді, USAID, Ukrainian Venture Capital and Private Equity Association (UVCA), Ukrainian Startup Fund вдалося привезти і показати 12 проектів, які заслуговують на увагу без знижок на воєнний час.

Безумовно, для кожного стартапу війна змінила все. Команда G-MAK, секьюреті-камера на максималках, втратила п’ятьох колег. Дві лікарні, де було встановлено Knopka, система оповіщення медсестер, зруйновані, одна — в окупації.

Усім компаніям стало набагато складніше отримати інвестиції, не кажучи вже про роботу виробництв без світла, зате з обстрілом і комендантським часом.

Але ніхто не збирається здаватися. eFarm переформатували бізнес: із мирних аграріїв, які за допомогою супутників збільшували врожаї, вони стали саперами. Тепер із супутника вони дивляться міни на наших полях. Rekava перенесли бізнес до Львова, їх посуд з кавової макухи став ближчим до європейського ринку.

Магазини працюють, стартапери створюють інновації, ЗСУ борються. Кожен робить свій внесок і наближає перемогу та світ майбутнього. А чи будуть у ньому роботи-собаки та розумні туалети — це вже деталі.

Автор: Олександр Нескін, засновник Petcube

Источник:Ain

Поделиться :