У низці країн Європи зимова спека побила рекорди
У низці країн Європи температура січня досягла історичного максимуму. Про це пише BBC.
Національні рекорди “впали” у восьми країнах, а регіональні – ще в трьох.
У польській Варшаві у неділю було 18,9°, а в Більбао (Іспанія) – 25,1°, що на 10 градусів вище середньої норми.
“М'яка європейська погода приходить, коли Північна Америка стикається з сильнішими штормами, через кілька днів після смертельного зимового похолодання, яке забрало життя понад 60 людей”, – йдеться у повідомленні.
Сильний сніг і льодяний дощ прогнозуються в частині північного Середнього Заходу США, тоді як сильні грози та торнадо очікуються в Техасі, Оклахомі, Арканзасі та Луїзіані.
Водночас на європейському боці Атлантики на початку року у багатьох місцях погода була приємною. У Нідерландах, Ліхтенштейні, Литві, Латвії, Чехії, Польщі, Данії та Білорусі побили національні рекорди.
Рекорди станцій були побиті в Німеччині, Франції та Україні.
Температура, зафіксована у Варшаві 1 січня, була на 4°C вищою за попередній рекорд цього місяця. В Іспанії новорічні температури в Більбао були еквівалентними середнім показникам липня, а в деяких частинах Каталонії, включно з Барселоною, діють обмеження на використання води.
“Рекорди б'ються постійно, але незвично, коли різниця перевищує кілька десятих градуса”, – додає BBC.
У Швейцарії температура досягла 20 градусів, і тепла погода вплинула на гірськолижні курорти в Альпах, які відчувають дефіцит снігу.
Всього за кілька днів до цього Великобританія, Ірландія, Франція та Іспанія оголосили 2022 найспекотнішим за всю історію спостережень. У Великій Британії щомісяця, крім грудня, було спекотніше за середню норму.
Загалом хвилі тепла стали більш частими, інтенсивнішими і тривають довше через антропогенну зміну клімату.
Однак такі зимові явища не мають такого ж впливу на людину, як літні хвилі тепла, які можуть призвести до великої кількості надмірних смертей.
Підписуйтесь на наш Tелеграм канал
Світ уже потеплів приблизно на 1,1 ° C з початку індустріальної ери, і температура продовжуватиме зростати, якщо уряди у всьому світі не різко скоротять викиди.
Нагадаємо, у Києві другий день поспіль зафіксували температурні рекорди. Кліматична норма перевищена на 12,9°С, що відповідає погоді середини квітня.