У США виведуть на орбіту два українські супутники
Із мису Канаверал у США виведуть на орбіту два супутники українського виробництва. Це станеться у вівторок, 3 січня, подію транслюватимуть онлайн.
Один із них - наносупутник PolyITAN-HP-30, який створили до 30-річчя незалежності України науковці Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, повідомили в міністерстві освіти та науки України.
На орбіті цей супутник PolyITAN-HP-30 реалізовуватиме науковий експеримент із дослідження ефективності теплових труб, які є основним елементом систем термостабілізації космічних апаратів.
- Ракета Маска вивела український супутник Січ-2-30 на орбіту
- Що за супутник купив Притула і як він допоможе ЗСУ
Загалом ракета Falcon 9 має вивести на орбіту 114 різних супутників та космічних апаратів.
Серед них, окрім PolyITAN HP-30, буде ще один український - EOS SAT-1.
Його розробила компанія EOS Data Analytics, яку заснував українець Максим Поляков. Це компанія-постачальник аналітики супутникових даних, заснована в 2015 році.
EOS SAT-1 - перший із семи космічних апаратів, які компанія EOS Data Analytics планує вивести на орбіту до 2025 року.
Ці супутники застосовуватимуть для моніторингу в галузях сільського та лісового господарства.
За повідомленням компанії, EOS SAT - це перше супутникове угруповання, орієнтоване на сільське господарство. Мета EOS SAT - забезпечити сталий розвиток Землі, зокрема, скорочувати викиди вуглекислого газу.
Історія українських супутників
У січні 2022 року компанія Ілона Маска SpaceX вивела на орбіту український супутник "Січ-2-30", який виготовили в державному конструкторському бюро "Південне".
У Державному космічному агентстві тоді розповідали, що за допомогою супутника можна буде моніторити використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, допомагати ліквідовувати наслідки стихійних лих тощо.
До цього свій останній супутник Січ-2 Україна відправила на орбіту в серпні 2011 року. Запуск відбувся на базі в Оренбурзькій області Росії. Вже у грудні 2012 року зв'язок з супутником втратили.
Пізніше з'ясувалося, що проблема виникла через елемент живлення російського виробництва. Таким чином Січ-2 пропрацював лише трохи понад рік з тих п'яти, на які очікували розробники.
Відтоді Україна більше не мала супутників на орбіті.
У січні в Державному космічному агентстві планували, що до 2025 року Україна матиме на орбіті вісім супутників власного виробництва.
Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!