Попри обстріли Росії, 85% українців не готові поступатись територіями заради миру

85% українців вважають неприпустимими будь-які територіальні поступки Росії задля якнайшвидшого досягнення миру. Лише 8% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.
Про це свідчить опитування КМІС, яке провели 4-27 грудня шляхом елефонних інтерв'ю.
При чому цифри фактично ідентичні для всіх регіонів України. Є незначна різниця в україномовних та російськомовних українців - серед перших поступки відкидають 89%, серед других - 76%.
Аналогічне запитання про готовність до територіальних поступок заради миру КМІС ставив у попередніх опитуваннях у травні, липні і вересні 2022 року.
Увесь цей час небажання українців жертвувати своїми територіями залишається стабільно високою - понад 80%. 82% - у травні, 84% - у липні, 87% - у вересні та 85% - у грудні.
Різниця між вереснем і груднем, як зазначають соціологи, перебуває у межах статистичної похибки.
- Міністр енергетики розповів про імовірність блекауту і подальші відключення
- Україна у темряві. Як виглядають міста без світла - фото
Водночас останнє опитування проводили вже після масштабних обстрілів цивільної інфраструктури Росією, коли в України почалися регулярні перебої з електроенергією, опаленням, водопостачанням та зв'язком, аж до нетривалих блекаутів.
"Українці після десяти місяців виснажливої та жорстокої війни зберігають стійкість та відкидають наратив "потреби територіальних поступок для умиротворення агресора", - коментує результати представник КМІСу Антон Грушецький.
Він зазначає, що регулярні атаки Росії на мирну інфраструктуру мають на меті "терор населення та створення ситуації внутрішньої напруги для тиску на військово-політичне керівництво України".
"Проте аналіз суспільних настроїв у динаміці засвідчує, що всі ці численні атаки ніяк не вплинули на готовність українців іти на компроміси", - пояснює Грушецький.
- "Я кажу холодильнику - тримайся". Як кияни живуть без світла вже третій день
- "Раніше треба було вижити, а зараз хочеться жити". Як Київщина переживає блекаут
Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!