Є питання. Як подовжити термін роботи павербенка і коли його треба віддавати на утилізацію
Як подовжити термін роботи павербенка, пояснили в Центрі управління відходами.
Там кажуть, що в Україні значно зросли обсяги використання батарейок, павербенків та акумуляторів, що допомагають створити певний рівень комфорту під час відключень світла, але негативно впливають на довкілля.
Павербенки можуть мати два типи елементів живлення – літій-іонні та літій-полімерні акумулятори. У середньому вони розраховані на 500-1000 циклів перезарядки та можуть старіти, навіть якщо не використовуються. Якщо повербенк має ознаки пошкодження після падіння (вм’ятини, здуття, дим, запах), його небезпечно використовувати й краще віддати на утилізацію.
Повербанк можна здати на утилізацію у київському пункті Центру управління відходами (завод «Аналітприлад», вулиця Шутова, 16) в будні дні з 10:00 до 16:00, або надіслати поштою чи замовити вивіз за потрібною адресою. Вартість приймання – 20 гривень.
Щоб повербенк прослужив довше, радять дотримуватися таких правил:
- Зробити два чи три цикли повного заряджання та розряджання, а потім повторювати повне розряджання не частіше, ніж раз на 1-3 місяці.
- Ставити повербанк на зарядку, коли він має 10-20%.
- Не допускати перегрівання та переохолодження павербенку.
- Не кидати, не бити та не сідати на акумулятори, уникати потрапляння води чи надмірної вологи.
Крім того, закликають здавати акумулятори та батарейки. Одна пальчикова батарейка здатна забруднити 16 квадратних метрв ґрунту або 400 літрів води. Поки що в Україні їх не переробляють, але накопичують і безпечно зберігають на складі. Коли буде потрібна кількість, передадуть на один із заводів ЄС. Вартість приймання – 70 гривень за кілограм.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
14 листопада в київській квартирі на вулиці Сергія Данченка вибухнув портативний акумулятор, повідомляли в поліції. Українцям радять вимикати з розетки усі електроприлади під час відключень електроенергії.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі