"Відбій енергетичної тривоги". Як Україна відновлює електропостачання після російських обстрілів

Після масованих обстрілів Росією об'єктів інфраструктури та енергетики по всій Україні регіони поступово відновлюють електропостачання. У деяких регіонах, зокрема в Києві, повідомили, що ситуацію стабілізували, а в деяких - на Рівненщині та Волині - ситуація складна і значна частина споживачів досі залишаються без електропостачання.
22 жовтня Росія завдала дві серії потужних ударів по на Хмельниччині, Рівненщині, Одещині, Кіровоградщині і на Волині.
Ракетні обстріли призвели до суттєвих проблем з електроенергією в Україні. Довелося запровадити обмеження на постачання електрики в Києві та 11 областях
В "Укренерго" кажуть, що масштаб наслідків від останніх обстрілів "співставний чи навіть більший, ніж ударів 10—12 жовтня".
Раніше міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що масовані російські атаки, що почалися з 10 жовтня завдали шкоди 30-40% української енергетичної інфраструктури, а Україна втратила близько 4000 МВт потужності електромереж.
- Що таке ТЕЦ і ТЕС та чому Росія хоче їх зараз знищити в Україні
- Захід будує нову систему ППО в Україні. Що це і як буде працювати?
У Києві світло є, але відключення за планом
Постачальник струму в столиці, ДТЕК Київські електромережі, вранці повідомив, що за ніч відновив подачу світла у всіх районах Києва.
"Усі домівки в Києві зі світлом", - повідомили в компанії зранку.
Водночас там попередили, що "ситуація в енергосистемі лишається складною", і закликали до ощадливого споживання електроенергії.
Про "відбій енергетичної тривоги" у Києві написав і керівник YASNO Сергій Коваленко у фейсбуці.
Проте ближче до полудня у ДТЕК повідомили про нові можливі відключення:
"За розпорядженням НЕК Укренерго, у Києві з 11.13 будуть відбуватися стабілізаційні відключення світла", - йдеться в повідомленні.
Водночас там запевнили, що максимально дотримуватимуться графіків, які можна подивитися за посиланням.
Брак потужностей та зупинка "Рівнеазоту"

Надзвичайно складна ситуація з енергетикою склалася на Рівненщині. Голова місцевої обласної військової адміністрації Віталій Коваль повідомив, що "для забезпечення звичних потреб споживачів зараз не вистачає близько 30% потужності".
Він також повідомив, що після 10-ї ранку почало зростати навантаження на електромережі, що призвело до аварійних вимкнень, зокрема в центральній частині Рівного та у Рівненському районі.
"Це свідчить про те, що абоненти продовжують вмикати енергоємні електроприлади, чого не витримують електромережі", - наголосив голова ОВА.
- Росія завдала потужного удару по Центру і Заходу України. Що відомо
- Волинь знову під обстрілом, удар по енергетиці. Які наслідки другої за день атаки Росії
Також у неділю стало відомо, що ракетна атака напередодні призвела до часткового знеструмлення великого місцевого підприємства "Рівнеазот", що належить Дмитру Фірташу, і аварійної зупинки ключових цехів з виробництва мінеральних добрив, повідомляє пресслужба Group DF.
Внаслідок відсутності електроенергії було зупинено цехи: аміаку, азотної кислоти, вапняково-аміачної селітри та аміачної селітри. Завдяки зусиллям працівників зупинка цехів була проведена згідно з регламентами, а екологічна ситуація на підприємстві знаходиться в межах норм, зазначають в компанії.
На Волині і Хмельниччині ситуацію також поступово стабілізують.
Очільник Волинської ОВА Юрій Погуляйко повідомив, що на ранок 23 жовтня в області відновлено електропостачання 91 тисячі споживачів і використовуються всі можливі резервні схеми живлення.
Проте частково без електрики залишаються Луцьк, Ковель, Луківська та Головненська територіальні громади Ковельського району, а там, де електрика є, спостерігається знижений рівень напруги.
Голова Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій повідомив, що "станом на ранок в Шепетівському районі без електроенергії залишаються приблизно 20% абонентів. По місту Хмельницькому відновлено електропостачання на 96%, водопостачання на 100%".
Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!