Ціни на нафту стабільні через перспективи скорочення видобутку з боку ОПЕК+
Ціни на нафту незначно змінились під час азійських торгів у п'ятницю, хоча вони прямували до свого першого тижневого зростання за п’ять тижнів завдяки слабшому долару США та ймовірності того, що ОПЕК+ погодиться скоротити видобуток нафти.
Про це пише Reuters.
Як змінились ціни
Ф'ючерси на нафту Brent із поставками у листопаді, термін дії яких закінчується в п'ятницю, знизилися на 10 центів, або 0,1%, до 88,39 доларів за барель до 03:03 GMT після втрати 83 центів на попередній сесії.
Грудневий контракт не змінився - на рівні 87,18 дол.
Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) з поставкою в листопаді зросли на 0,1%, або на 9 центів, до $81,32 за барель після падіння на 92 центи на попередній сесії.
Причини зміни цін
ВІДЕО ДНЯ
"Погіршення прогнозів щодо попиту на сиру нафту не дозволить нафті зростати, доки енерготрейдери не будуть впевнені, що ОПЕК+ скоротить видобуток на зустрічі 5 жовтня", - сказав старший аналітик OANDA Едвард Мойя.
Ціни на нафту були підтримані падінням долара з 20-річного максимуму на початку тижня. Слабший долар робить нафту, деноміновану в доларах, дешевшою для покупців, які тримають інші валюти, покращуючи попит на товар.
За весь вересень Brent має впасти на 8,4%. Протягом третього кварталу Brent впала на 23%, це перша квартальна втрата з четвертого кварталу 2021 року.
Очікується, що WTI впаде на 9,3% у вересні, це також його четверте падіння за місяць, і вона впала на 23% протягом кварталу.
Аналітики кажуть, що ринок, схоже, знайшов мінімальну межу, оскільки пропозиція скоротиться на тлі того, що Європейський Союз заборонить імпорт російської нафти з 5 грудня. Однак ключовим невідомим є те, наскільки впаде попит, оскільки глобальне зростання сповільниться в умовах агресивної підвищення процентних ставок.
Провідні члени Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) і союзники на чолі з Росією, які разом називаються ОПЕК+, почали обговорювати скорочення видобутку напередодні зустрічі в середу, повідомили Reuters троє осіб.
Росія може запропонувати скоротити видобуток до 1 мільйона барелів на день, повідомила раніше цього тижня особа, знайома з російськими поглядами на це питання.
Еконмічна правда