У Пакистані масово помирають діти через хвороби, викликані забрудненням води

У Пакистані в одній тільки лікарні охорони здоровʼя матері і дитини в провінці Сінд щоденно помирає близько 10 пацієнтів. Всі смерті викликані хворобами, що повʼязані з забрудненнями води, пише CNN.
Якість води погіршилась унаслідок повені, яка цього літа затопила третину країни.
Внаслідок повенів, спричинених дощами і таненням льодовиків у північних гірських регіонах Пакистану, загинули близько 1600 осіб. Третина з них – діти. Постраждали близько 33 млн людей.
"Багато дітей навіть не доходять до лікарень, тому що медичні заклади, до яких вони могли б отримати доступ, або знаходяться під водою, або просто недоступні", – сказав Аадарш Легарі, представник відділу комунікацій ЮНІСЕФ у Пакистані.
Підписуйтесь на наш Tелеграм канал
В країні зафіксовані діарея, дизентерія, лихоманка Денге, малярія і є ризик холери. У Пакистані розгортається майже безпрецендентна криза в галузі охорони здоровʼя, і ситуація може погіршитися ще більше, якщо не допоможе міжнародна спільнота.
Нагадаємо, холера в Пакистані виникала і в 2010 році на тлі низької якості води.
Цього року унаслідок повеней у Пакистані постраждало щонайменше 33 мільйони людей, а це майже 15% населення країни. Дощі забруднили джерела води та залишили вбиральні непридатними для використання.
Понад 800 тисяч гектарів сільськогосподарських культур було знищено, зруйновано 3451 кілометр доріг і розмито 149 мостів.