Росіяни обстріляли зону Південноукраїнської АЕС, відключилися три високовольтні лінії

Росія вночі обстріляла промислову зону Південноукраїнської атомної електростанції, ракета впала за 300 м від реакторів, повідомили в пресслужбі держаного підприємства "Енергоатом".
"О 00:20 російська армія здійснила ракетний обстріл промислової зони Південноукраїнської атомної електростанції. Потужний вибух стався всього за 300 м від реакторів ПАЕС", - йдеться у повідомленні.
- "Ситуація близька до Фукусіми, допомоги світу немає" - працівник ЗАЕС
- "Ядерна зброя без ядерного удару". Що відбувається із Запорізькою АЕС і до чого це призведе
Ударною хвилею пошкоджено будівлі АЕС, розбито понад 100 вікон.

Відключився один з гідроагрегатів Олександрівської ГЕС, яка входить до складу Південоукраїнського енергокомплексу.
В "Енергоатомі" додали, що також відключилися також три високовольтні лінії електропередачі.
За повідомленням, зараз всі три енергоблоки ПАЕС працюють у штатному режимі.
Потерпілих серед персоналу станції немає.
"Акти ядерного тероризму росіян загрожують усьому світові. Їх треба негайно зупинити, аби не допустити нової катастрофи", - додали в "Енергоатомі".

Ситуація на інших АЕС
Російські ракети вже неодноразово пролітали в небезпечній близькості до Південноукраїнської АЕС, а на ще одній українській АЕС - Запорізькій - російська армія розмістила тут військову техніку та боєприпаси, а також обстрілюють прилеглу територію.
Запорізька атомна станція - найбільша в Європі і має шість ядерних реакторів. Вже пів року вона в руках окупаційних військ.
Росія звинувачує в обстрілах Збройні сили України. Київ каже про "ядерний тероризм" Кремля та про величезну небезпеку для усього світу.
На початку вересня Запорізьку АЕС відвідала місія МАГАТЕ. У своєму звіті вони вказали, що з початку захоплення станції росіянами - у березні - були суттєво порушені всі сім основ ядерної безпеки: фізична цілісність, працездатність систем безпеки, складні умови для персоналу, пошкодження сторонніх джерел живлення, ускладнення ланцюгів постачання, проблеми з працездатністю планового радіаційного моніторингу та аварійних заходів на майданчику та проблеми з підтримкою.
На початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого російські війська захопили Чорнобильську АЕС і більше місяця перебували на її території, тероризуючи персонал.
Ви завжди можете отримувати головні новини в месенджер. Достатньо підписатися на наш Telegram або Viber