. Через обстріли у повітря вже могло потрапити у 20 разів більше шкідливих речовин, ніж торік
Від початку повномасштабної війни в повітря могло потрапити близько 46 мільйонів тонн забруднюючих речовин, розповів в інтерв'ю «Українській правді» міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець. Це поки що непідтверджений, але потенційний обсяг викидів.
У 2019-му загальні викиди по Україні становили близько 2,4 мільйна тонн, у 2021 році – 2,25 мільйона. Таким чином, через війну обсяги викидів могли зрости у 20 разів.
Найбільше шкідливих речовин потрапляє в атмосферу через пожежі на нафтобазах. За попередніми підрахунками, обсяг викидів від горіння нафтопродуктів вже перевищив 499 тисяч тонн. Як порівняти, завод «АрселорМіттал» у Кривому Розі, що є найбільшим підприємством-забруднювачем України, за рік викидає 220 тисяч тонн.
«Росіяни просто не розуміють, що довкілля не має кордонів – це вплив на весь цивілізований світ, і ці викиди точно нікуди не дінуться. Сьогодні світ бореться зі зміною клімату, зі зменшенням забруднення, а їхні війська роблять все те, щоб незворотні процеси сталися якомога швидше. І це дуже прикро», – прокоментував міністр.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Редакція The Village Україна разом із фахівцями Держекоінспекції, «Екодії» та міжнародної організації The Conflict and Environment Observatory розбиралася, як саме на навколишнє середовище впливають бойові дії та що з цим робити. Зокрема, ми розповідали, які наслідки для екології несе детонація ракет та інших боєприпасів та що можна зробити зі снарядами та військовою технікою, які залишилися після боїв.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі
ОБКЛАДИНКА: depositphotos