Російський морський експорт вугілля фактично зупинився через санкції ЄС – Bloomberg
Експорт російського вугілля був фактично припинений через заборону Євросоюзу обслуговувати поставки рсоійського вугілля в будь-яку точку світу в рамках пʼятого пакету санкцій.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на співрозмовників, знайомих із ситуацією.
Агентство зʼясувало, що АТ "Суек", найбільша російська гірничодобувна компанія, що видобуває енергетичне вугілля, не могла поставляти його на експорт з середини серпня. За словами співрозмовників, на ринках страхування та перестрахування домінують компанії ЄС, Великобританії та Швейцарії, тому судновласникам важко знайти покриття.
Заборона ЄС на імпорт російського вугілля та інших товарів до блоку вступила в силу 10 серпня після чотиримісячного перехідного періоду. Раніше цього в роз’ясненні Єврокомісія заявила, що санкції також забороняють операторам ЄС надавати послуги фінансування та страхування для всіх поставок таких продуктів, що походять з Росії.
Хоча російські вугільні шахтарі почали перенаправляти обсяги в Азію задовго до того, як заборона набула чинності, судновласники зазвичай перестраховують свої ризики у більших страхувальників, які з серпня не можуть покривати такий експорт. Компанії розглядають інші варіанти поставок, але вони будуть дорогими та потребуватимуть час на перелаштування, що призведе до ще більшого зростання цін.
Росія входить до трійки найбільших світових експортерів вугілля, контролюючи близько 17% світових поставок. Водночас на вугільну промисловість припадає лише близько 1% російської економіки.
Оскільки Росія перенаправляла своє вугілля в Азію, включаючи Індію, такі експортери, як Австралія, замінили обсяги в Європі. Це сприяло зростанню цін, які вже зросли в 10 разів за останній рік.
ВІДЕО ДНЯ
Нагадуємо:
Європейський Союз та Велика Британія з 10 серпня зупиняють імпорт російського вугілля у відповідь на війну Росії проти України.
Євросоюз 8 квітня опублікував п’ятий пакет санкцій, який містить вугільне ембарго, що запрацює з серпня, а також закриття портів для російських кораблів з низкою винятків.
Зокрема, з серпня 2022 року передбачена заборона на закупівлю, імпорт або перевезення вугілля та інших твердих викопних видів палива в ЄС, якщо вони походять з Росії або експортуються з Росії.