Про що не варто писати в резюме ІТ-спеціаліста. Поради рекрутера
Recruiter у компанії Noltic Ярина Рипусь склала список того, що не варто розміщувати у ІТ-резюме, та додала практичні поради, як краще оформити CV, щоб пошук роботи не затягнувся.

5 речей, які не потрібні в ІТ-резюме
На що рекрутери звертають увагу в CV
Немає конкретних правил щодо вигляду резюме, але є загальні положення та рекомендації до його структури, якими Ярина ділиться нижче.
- Визначте, якою мовою вам доцільно складати резюме. В IT сфері рекомендовано використовувати англійську, але також потрібно відштовхуватись від специфіки вакансії та компанії.
- Ім’я та прізвище краще вказувати на початку резюме по центру сторінки, щоб одразу були помітними.
- Бажана позиція має збігатись з назвою вакансії, на яку подаєтесь, або бути дотичною до напрямку.
- Наступним важливо вказати поточну локацію та свої контактні дані (номер телефону, електронну пошту та посилання на LinkedIn профіль).
- Можна додати тип роботи, якому надаєте перевагу (hybrid, office чи remote).
- Кілька речень про себе: про основні навички та те, з чим подобається працювати. Назвемо це «маленький вступ».
- Для будь якого спеціаліста буде корисним виділити окремою колонкою чи абзацом свої «хард скіли» – інструменти та технології з якими доводилось працювати протягом вашого досвіду чи навчання.
Цей пункт один з найважливіших, оскільки в ньому варто розказати про свій досвід.
- Зазначити компанії та позиції, на яких ви працювали, розпочинаючи з останньої.
- Вкажіть назву компанії, тривалість співпраці, локацію та обов’язки.
- Для тих в кого немає ще комерційного досвіду, важливо приділити увагу та розписати попередній та наступний пункти.
- Освіта відіграє не менш важливу роль у процесі відбору, і цей розділ обов’язково потрібно заповнити. Вказувати можна не лише ВНЗ, а також курси, які ви проходили, та сертифікацію.
- Рівень знання іноземних мов часто стає вирішальним критерієм у прийнятті фінального рішення щодо найму, і його потрібно додати. Вказуйте той рівень, яким ви на даний момент володієте.
«Будьте креативними та не копіюйте когось. Пам’ятайте, що зараз велика конкуренція на вступ в IT, і чим краще ви підготуєте резюме (читайте сформуєте перше враження про себе), тим більше шансів отримати омріяну роботу», – підсумувала Ярина.