Шредер подав у суд на Бундестаг через позбавлення його привілеїв ексканцлера

Колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер подав до суду на парламент країни Бундестаг із вимогою відновити його привілеї як колишнього голови уряду.
Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на німецькі ЗМІ.
Шредер та його адвокат упевнені, що законодавці незаконно позбавили його офісу в уряді.
Як повідомлялося, в травні владна коаліція у Бундестазі вирішила закрити офіс 78-річного Шредера. Бюджетний комітет парламенту вирішив, що спецзабезпечення колишніх канцлерів тепер обґрунтовуватимуть не статусом, а виконанням реальних зобов’язань. При цьому йому залишили пенсію та право користуватися особистою охороною.
Підписуйтесь на наш Youtube канал
За підрахунками ЗМІ, витрати Шредера на персонал у його офісі становили близько 400 тисяч євро на рік. На нього працювало п’ятеро співробітників, а керівник Офісу отримував зарплату понад 10 тисяч євро на місяць, повідомляла газета Handelsblatt.
Однак, рішення закрити Офіс було пов’язане з тим, що Шредер відомий своєю дружбою з президентом Росії Володимиром Путіним і вважається лобістом його інтересів у Німеччині.
Колишнього канцлера критикують за відмову дистанціюватися від Путіна, зокрема, високопоставлені політики та його власна партія. У березні Шредера позбавили статусу почесного громадянина Ганновера, а в травні Європейський парламент закликав включити його до санкційного списку російських олігархів.
Нагадаємо, Шредер був канцлером Німеччини у 1998-2005 роках, а після цього увійшов до керівництва російських енергетичних гігантів – "Газпрому" і "Роснєфті". З початком війни його почали жорстко критикувати за збереження контактів з Путіним і відмову засудити дії РФ. У травні Шредер усе ж відхилив пропозицію увійти в наглядову раду підконтрольного Кремлю газового гіганта "Газпрому" та залишив посаду голови ради директорів "Роснєфті".
На початку липня німецькі ЗМІ повідомляли, що Шредер розповів, що хоче зберігати хоч якісь контакти з Путіним.
Щодо бажання Росії до переговорів в МЗС України говорили, що своїми заявами про готовність до перемовин РФ хоче зупинити контрнаступ України і поглинути окуповані території.
На початку серпня Шредер підтвердив, що знову зустрічався з Путіним у липні. Він заявив, що Путін "хотів би знайти вирішення конфлікту з Україною та Заходом шляхом переговорів". Заяву Шредера розкритикували у Бундестазі.
Голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Ціммерман заявила про те, що Путін хоче не переговорів, а - захоплення Сходу України.
В Офісі президента України теж відреагували на заяву Шредера. Голова ОП Михайло Подоляк наголосив, що ексканцлер "однією рукою РФ підвищує градус терору, іншою – запрошує до капітуляції".
Шредер - політик, який домігся побудови двох "Північних потоків", а також того, що німецькі чиновники, як і він сам, ставали керівниками російських корпорацій. Це призвело до проникнення капіталу РФ до Німеччини і корумпованості ФРН. Докладніше читайте в матеріалі LB.ua "Російська гра у Штайнмаєра".