Ядерна угода з Іраном стає все далі недосяжною, – Reuters з посиланням на дипломатів ЄС
Прірва, що розділяє Іран та США, розширилася з часу останнього раунду ядерних переговорів у Відні.
Про це заявили дипломати Європейського Союзу, пише Reuters.
За словами двох офіційних осіб ЄС, знайомих з переговорами, які відновилися в австрійській столиці в четвер, останніми місяцями виникли як мінімум дві нові проблеми, пов'язані з ядерною програмою. Їхня кількість таким чином зросла до 6 чи 7.
За словами дипломатів, хоча питання можуть бути вирішені протягом 72 годин, для цього будуть потрібні політичні рішення на високому рівні – як у Тегерані, так і у Вашингтоні.
“Невтішні прогнози вказують на те, що перспективи угоди, яка могла б полегшити глобальну енергетичну кризу, обмежені. Оригінальна угода 2015 року була розроблена, щоб обмежити ядерну діяльність країни Перської затоки та посилит її економіку, і будь-яке відновлення, ймовірно, дозволить збільшити виробництво та експорт енергії Іраном, який має другі у світі запаси природного газу та четверті запаси нафти”, – зазначає видання.
ЄС вже 15-й місяць є посередником між спеціальним представником США Робертом Маллі та його іранським колегою Алі Багері Кані. Тегеран відмовився брати участь у прямих переговорах після того, як адміністрація Трампа чотири роки тому розірвала угоду та відновила каральні санкції США.

“Іран у відповідь посилив свою ядерну діяльність і обмежив міжнародний моніторинг. Країна накопичила достатньо збагаченого урану для виготовлення різноманітної зброї, якщо керівництво країни вирішить мілітаризувати свою атомну роботу. Хоча Іран завжди заявляв, що його програма є виключно мирною, світові держави дотримувалися угоди 2015 року, щоб перевірити ці заяви”, – додає Reuters.
Інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії вважають, що рівень запасів іранського урану, що зростають і які збагачені до 60% чистоти, є практично невідмінним від якості бомби, А це додає додає ускладнень.
Окрім того, наполеглива вимога Тегерана про те, щоб МАГАТЕ завершило розслідування ядерної діяльності країни, що триває десятиліттями, також стало ключовою проблемою.
Водночас європейські дипломати, як і раніше, кажуть, що виправдати поновлення переговорів можна. Іран, зокрема, поступився колишнім вимогам, щоб США зняли санкції з його Корпусу вартових ісламської революції.