У Британії через пандемію рекордно зросте смертність від алкоголю

Зловживання спиртними напоями під час пандемії може призвести до збільшення захворювань і смертей, пов'язаних з алкоголем.
Такий прогноз зробили британські вчені.
Навіть за найкращого сценарію, якщо британці зменшать споживання алкоголю до передпандемічного рівня, два наступні десятиліття можуть принести 1830 додаткових смертей.
У найгіршому випадку Британія матиме 25 тисяч додаткових смертей та мільйон додаткових госпіталізацій.
І це - тривожний сигнал.
Таких висновків дійшли дві команди вчених, що окремо вивчали це питання, - з Інституту вивчення алкоголю та Університету Шеффілда.
Обидві команди погоджуються, що кількість смертей від хвороб, пов'язаних з алкоголем, а також рівень госпіталізацій та передчасної смерті можуть бути високими, і це коштуватиме британський Національній системі охорони здоров'я (NHS) мільярди доларів.
Алкоголь і карантин
Пропустити подкаст і продовжити подкаст

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти
Випуски
Кінець подкаст
Однак під час пандемії не всі пили більше. Опитування свідчать, що люди, які вживали алкоголь у малих чи помірних дозах, в середньому пили менше.
Але сильно питущі навпаки - збільшували дози алкоголю.
"Ці цифри вказують, що вплив пандемії на вживання алкоголю, ймовірно, кине довгу тінь на наше здоров'я. Усе це малює тривожну картину у той час, як NHS вже працює під величезним тиском", - каже Колін Ангус, що очолював дослідження Університету Шеффілда.
"Останні 10 років загальне споживання алкоголю у Британії постійно знижувалося, і тепер британці п'ють приблизно на 15% менше, ніж 10 років тому", - каже Нікола Бейтс з галузевої компанії Portman Group.
"Під час самоізоляції переважна більшість людей продовжували пити у помірних дозах, але є невелика меншість, яка зловживала алкоголем ще до карантину, і як свідчать дослідження, на карантині збільшувала кількість випитого".
"Ця невелика меншість потребує найбільшої підтримки за допомогою цілеспрямованих дій і політичних заходів".
Седі Боніфейс з Інституту вивчення алкоголю додає: "Нове дослідження має стати "тривожним сигналом" та змусити серйозно поставитися до шкоди алкоголю в рамках планування відновлення після пандемії".
Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!