Україна отримала довгоочікувані MLRS. Чим вони відрізняються від HIMARS

До України прибули перші системи залпового вогню MLRS M270, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.
"Вони складуть гарну компанією для #HIMARS на полі бою. Дякуємо нашим партнерам", - написав Резніков у твіттері.
Скільки саме систем отримала Україна, міністр не повідомив.
В Україні вже діють дев'ять систем HIMARS "та аналогів", розповів на початку липня секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв'ю The Wall Street Journal.
Відмінність між HIMARS і MLRS М270
Між системами MLRS М270 від HIMARS є певні відмінності.
Гусенична платформа М270 MLRS на базі БМП M2 Bradley є попередницею HIMARS в армії США.
M142 HIMARS - High Mobility Artillery Rocket System - перекладається як "високомобільна артилерійська ракетна система". Це аналог "Градів", "Смерчів" та "Ураганів", але точніший.
Гусеничні М270 менш мобільні, аніж HIMARS на колесах, але це дозволяє їм діяти по бездоріжжю.
Водночас завдяки потужнішій гусеничній базі старіші M270 можуть нести більше ракет - не шість (як HIMARS), а дванадцять.
Радіус ураження
HIMARS та М270 MLRS розроблені для ударів по цілях далеко в тилу ворога.

"Її використовують, щоб знищувати критично важливі вузли комунікацій, командні центри, аеродроми та важливу логістику", - пояснює австралійський генерал у відставці Мік Раян.
M270 та HIMARS можуть стріляти як реактивними ракетами, які б'ють на відстань 40 чи 80 км, так і потужними балістичними ракетами ATACMS, чиї модифікації можуть мати радіус удару до 300 км.
Пропустити подкаст і продовжити подкаст

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти
Випуски
Кінець подкаст
Військовий експерт і голова фонду "Повернись живим" Тарас Чмут каже, що ЗСУ вже вийшли на глибину ураження 85 км. За його словами, це дуже круто, адже "Смерчі" та "Урагани" закінчуються і перспектив їхнього поповнення немає.
"Сподіваюся, що у майбутньому ми перейдемо не тільки до кількості, а й до нових видів боєприпасів, які збільшать глибину ураження до 150-300 км. 300 км нам навряд чи дадуть, але 120-150 для компенсації глибини ураження "Точкою" було б дуже доречно", - вважає він.
Збільшення постачання боєкомплекту для реактивних систем прогнозує і воєнний оглядач Кирило Данильченко.
"Будуть нарощувати кількість високоточних боєприпасів для 155-мм систем, а також для гусеничних М270 для роботи по бездоріжжю і HIMRS з асфальту", - розповів він у розмові з BBC News Україна.
В інтерв'ю ВВС Олексій Резніков підтвердив, що Україна попросила у США надати їй боєприпаси зі значно більшою дальністю (300-500 км), ніж ті, що українська армія має зараз.
Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!