В оборонному бюджеті США пропонують $1 млрд для України і кошти на навчання українських пілотів
Палата представників США ухвалила законопроєкт про оборонний бюджет США на 2023 рік, який передбачає виділення 1 млрд доларів для забезпечення безпеки України.
Про це повідомила посол України в США Оксана Маркарова, пише "Європейська правда".
Законопроєктом передбачено загальне фінансування оборонного бюджету в розмірі 839 млрд доларів США - на 37 мільярдів доларів більше, нід пропонував президент Джо Байден.
У рамках Ініціативи стосовно забезпечення безпеки України (Ukraine Security Assistance Initiative) буде виділено 1 мільярд доларів США - фінансування збільшено на 700 млн доларів у порівнянні з бюджетом минулого року.
Також конгресмени схвалили поправку про виділення 100 мільйонів доларів для програми тренування українських пілотів на американських літаках, пише видання The New York Times.
Крім того, законопроєкт передбачає боротьбу з залежністю від російської енергетики, яка вимагає від усіх основних операційних баз у зоні відповідальності Європейського командування США ухвалення планів щодо зменшення залежності від російської енергетики, та ставить перед Міністерством оборони США завдання припинити використання російських енергоносіїв в повному обсязі.
Законопроєкт вимагає від Генерального інспектора здійснення нагляду завикористанням допомоги Україні, а також вимагає звітувати перед Конгресом кожні 6 місяців; вимагає щоквартальних брифінгів щодо зусиль із поповнення та відновлення запасів тактичних ракет, наданих Україні США, союзниками та партнерами; вимагає звітування про російські звірства в Україні, операції, пов’язані з російськими "фільтраційними таборами", і загрози, спричинені глобальною кризою продовольчої безпеки.
Для вступу в силу закон має бути ухвалено Сенатом та підписано президентом США.
Очікується, що Сенат зможе його узгодити найближчим часом.
Нагадаємо, у Білому домі раніше уточнили, чи вже застосовують ленд-ліз для України.
Читайте також: Новий рівень допомоги США: що змінить для України відкриття ленд-лізу