Новини. Забудова на Осокорках: будівельна техніка їздить по нібито замінованій місцевості
На Осокорках забудовники намагаються відновити роботи на незаконному будівництві ЖК Н2O(колишня «Патріотика на озерах»), попри блокпости та заборону заходити туди цивільним особам.

«Ані мінні перешкоди (виставлені ЗСУ проти ворога), ані безпека водіїв, ані стратегічна безпека столиці – ніщо не може стати на шляху забудовників, які вирішили знищити Екопарк «Осокорки», а разом із тим – стратегічний оборонний плацдарм боліт розміром 5 на 10 кілометрів. Щоб відкрити ворогові шлях до взяття столиці!», – пишуть активісти.

За їхніми словами, забудова організована Дарницькою РДА та КМДА у інтересах Stolitsa Group. Активісти звернулися до влади Києва із проханням роз’яснити, чому людям заборонено відвідувати територію біля озер, попри рух будівельної техніки. Відповідь отримали «доволі розпливчату»: про те, що місцевість замінована на випадок російського прориву в цьому напрямку.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Поблизу озер Тягле та Небреж на Осокорках планували звести ЖК «Патріотика на озерах», це 43 будинки заввишки від 24 поверхів.У 2018 році між забудовником і місцевими мешканцями почався конфлікт: містяни були проти будівництва й хотіли облаштувати на озерах ландшафтний парк.
У січні 2019 року Київрада розірвала договір оренди земельних ділянок, які були виділені для будівництва житлового комплексу. Згодом ухвалили рішення про створення ландшафтного парку «Осокорківські луки», а потім – ландшафтного заказника біля озера Тягле.
У 2020 році банк «Аркада» та пов’язана з ними девелоперська компанія, що будувала ЖК «Патріотика на озерах», збанкрутіли, будівельні роботи зупинилися. У 2021 році стало відомо, що добудовувати житлові комплекси «Аркади» може будівельна компанія Stolitsa Group.
Ідею створення парку висловили представники ГО «Національний парк збереження та збагачення флори і фауни “Осокорки”». Організацію створили 12 жовтня 2021 року. Її представники пропонують облаштувати парк на території площею 350 гектарів замість 650, на яких планують забудову.
Узимку 2021–2022-го будівництво на берегах озера Небреж активізувалося. Забудовник продовжує підсипати озеро Небреж і бурити палі, на території працюють будівельні крани й інша техніка. Детальніше про це ми писали тут.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі