Зеленський збирає кадри Януковича: мережі обурило призначення Татарова в ОП

Призначення Володимиром Зеленським в Офіс президента одного з ключових посадовців міліції часів Євромайдану Олега Татарова, який для багатьох став обличчям переслідування активістів, викликало шквал емоцій.
Своє обурення рішенням Зеленського призначити Татарова заступником голови свого офісу і куратором правоохоронного напрямку виказали навіть експерти, яких вважають досить лояльними до президента.
Окрім переслідування євромайданівців, Татарову закидають ще і те, що в останні роки він був адвокатом таких одіозних фігур, як депутата Вадима Новинського та ексзаступника голови адміністрації Віктора Януковича Андрія Портнова.
"Плювок Майдану"
"Призначення президентом Олега Татарова заступником глави свого офісу - плювок в усіх, кому не байдужі цінності Майдану", - написав юрист Роман Маселко, який відігравав ключову роль у роботі Громадської ради доброчесності під час реформування Верховного суду.
Він нагадав, що Татаров є адвокатом Андрія Портнова й у своєрідний спосіб засвітився у справі погроз Портнова прокурору.
"Відповідно до рапорту прокурора Божка, Татаров з Портновим у грубій формі обіцяли посадити його. Тож можна уявити, які завдання у Татарова від колишніх клієнтів (Портнова, Азарових, Новинського) і, як він буде використовувати свою владу", - обурється пан Маселко.
Політолог Михайло Бесараб вважає, що призначення "відомого "орла" міліції часів Януковича-Захарченка" свідчить, що у Зеленського "відсутній історичний годинник".
Відома адвокатка родин загиблих на Майдані Євгенія Закревська також обурилась призначенню пана Татарова.
"Прямо за профілем, наглядати за правоохоронною діяльністю, звична справа", - написала вона.
Вона нагадала, що ще 7 квітня активісти отримали інформацію про наміри президента призначити Татарова в Офіс президента.
Закревська нагадала, що саме з Татаровим пов'язані можливі фальсифікації міліції справ щодо майданівців, яких правоохоронці виловлювали та били у центрі Києва, а потім їм інкримінували хуліганські дії та масові заворушення.
Пані Закревська нагадала, що невинуватість побитих тоді активістів вже давно довели у суді.
Вона та багато інших експертів масово постять відео часів Майдану, на яких пан Татаров розповідає про злочини майданівців і виправдовує дії бійців "Беркуту".
Національна асоціація адвокатів України натомість привітала призначення Олега Татарова.

"НААУ бажає Олегу Татарову успіхів на новій посаді, виважених і мудрих рішень та подальших злетів у професійній діяльності", - написали вони в себе на сторінці.
Натомість відомий активіст, учасник АТО і адвокат Масі Найєм написав лаконічний пост, поширивши заяву асоціації адвокатів.
"Вибачте, я адвокат, але не вітаю Олега Татарова", - написав пан Найєм.
Дивне рішення, тінь Портнова та люстрація
Політолог Володимир Фесенко, який дуже зважено коментує дії Зеленського, цього разу розкритикував рішення президента.
"З приводу призначення Олега Татарова заступником голови Офісу президента. Дуже дивне рішення, свого часу це була дуже одіозна фігура", - вважає пан Фесенко.
Відомий журналіст Євген Будерацький не добирав слів і назвав призначення "повним триндецем".
"Людина, яка говорила послам, що майданівці стріляють самі в себе, на посаді куратора правоохоронних органів від президента - це тотальний і безповоротній треш. Штрикніть хтось президента, хто близько. Може з Гути йому не видно, кого призначають. Або там гугл не працює", - написав журналіст.
Блогерка Олена Яхно припускає, що пан Татаров як посадовець часів Януковича мав би підлягати люстрації. Але сама визнає, що після зміни назви Адміністрації президента на Офіс президента усіх працівників ОП вивели з-під дії закону.
"Ваш прогноз, коли Єрмака замінять на Портнова", - пожартувала пані Яхно з нинішніх кадрових тенденцій.
Слід Гандзюк
Багато користувачів нагадують жорстку критику у бік Татарова від херсонської активістки Катерини Гандзюк.
Річ у тім, що ще у вересні 2014 року призначений Петром Порошенком керівник області Андрій Путілов хотів поставити Татарова заступником губернатора.
Проти цього збурились усі місцеві активісти й кадрове рішення відклали.
Гандзюк не добирала слів у своїй критиці місцевих чиновників.
"Я просто для себе, щоб не забути хронологію конкурсу "Глибока глотка Херсонщини 2014", або як соратники Андрія Путілова коментували призначення "Ката Майдану" на посаду замгубернатора", - написала вона тоді.
Вона шкодувала, що тоді нова влада пішла на таке призначення і передбачала, що "вся ця історія закінчиться погано".
Журналіст Олексій Братущак також нагадав, що він тоді їздив робити сюжет про призначення переслідувача майданівців у Херсон і робив про це репортаж для "5 каналу".
"Кадрова політика - одна з головних проблем Порошенка, яка його ж і згубила. Ну що ж, пане Зеленський, велкам ту зе клаб...", - обурився журналіст.
"Кадровий тренд" Офісу Зеленського розкритикувала керівниця Лабораторії законодавчих ініціатив Світлана Матвієнко.
"Тренд на новий професіоналізм у вигляді Татарова (ой не заздрю) свідчить, що вони не просто уявлення не мають, що роблять, а елементарно не усвідомлюють реальність", - вважає пані Матвієнко.
За її словами, поки Андрій Єрмак шукає "людей з досвідом", як от Кравчук, "Слузі народу" варто повірити у соціологію, що партія не отримає жодного мера великих міст на місцевих виборах. І це наслідок політики команди Зеленського.
Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!