Новини. Київська консерваторія хоче залишити в назві ім'я Чайковського
Вчена рада Національної музичної академії імені П.І. Чайковського хоче залишити в назві ім'я композитора і сподівається захистити його спадщину в Україні.
«Чайковський, як і Шекспір, як і Жанна д’Арк, як і Христос, не належить одному конкретному народу, він належить усьому світу», – вважає член наглядової ради академії, народний артист Юрій Рибчинський.
Рибчинський відзначив, що етнічно Петро Чайковський не був росіянином: його батько походив із роду запорізьких козаків, а мати була француженкою. «З неймовірною любов‘ю Петро Ілліч ставився до України. Доказом цього є його музика, основана на українському мелосі, а також його слова: «Я знав людей геніїв, але я знав і один народ геніїв – це українці!» – додав Рибчинський.
Інші члени колективу академії теж вважають, що потрібно доводити світу приналежність Петра Чайковського до України, а також захищати ім'я композитора від маніпулювання. Для цього співробітники консерваторії навіть звернулися до президента та прем’єр-міністра з проханням підтримати заходи «для захисту його [Чайковського] спадщини від використання агресором як інструменту руйнації української сутності».
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Петро Чайковський є одним із засновників Київської консерваторії, в Україні він написав значну частину своїх творів (зокрема, балет «Лебедине озеро», опера «Мазепа»), хоча народився й помер на території сучасної рф. У часи наступу імперії на українську мову Чайковський домагався постановки «Тараса Бульби» Миколи Лисенка українською мовою.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі