Україна та ЄС погодили текст Угоди про лібералізацію автомобільних перевезень, - Мінінфраструктури

Єврокомісія погодила фінальний текст Угоди про лібералізацію перевезень автомобільним транспортом Україна – ЄС. Документ підпишуть наприкінці червня.
Про це повідомили в Міністерстві інфраструктури.

Така угода дасть можливість скасувати необхідність отримання відповідних дозволів на постійній основі та дозволить уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску, зазначили у міністерстві.
"Завдяки укладанню такої Угоди ми зможемо суттєво покращити і прискорити логістику між Україною та ЄС. Це критично важливо саме зараз, коли в умовах блокади морських портів українська економіка повністю залежить від стабільної логістики на західних кордонах. Паралельно ми працюємо над розбудовою прикордонної інфраструктури, яка б значно збільшила пропускну спроможність на західних кордонах. Зокрема, в рамках проєкту "Відкритий кордон" плануємо ліквідувати всі вузькі місця на кордоні", - розповів очільник Мінінфраструктури Олександр Кубраков.
Переговори з ЄС про лібералізацію перевезень міністерство ініціювало восени 2021 року.
У відомстві зауважили - обмежена кількість дозволів на міжнародні перевезення була критичною проблемою для українських перевізників впродовж останніх п'яти років.
Після того, як Україна та ЄС у 2016 році підписали угоду про зону вільної торгівлі, товарообіг зріс майже вдвічі, тоді як кількість вантажоперевезень автомобільним транспортом – лише на 42%. При тім кількість дозволів на міжнародні перевезення до окремих країн-членів Євросоюзу скорочувалась.
В Мінінфраструктури додали, що у перший місяць повномасштабного вторгнення Росії вдалось досягти домовленостей про тимчасове скасування дозволів на вантажні автоперевезення з 12 країнами ЄС. Серед них - Австрія, Угорщина, Італія, Латвія, Естонія, Болгарія, Німеччина, Данія, Литва, Румунія, Греція та Словаччина.