Україна отримає ракети Harpoon від Данії та іншу зброю з 20 країн

Україна отримає від Данії американські протикорабельні ракети Harpoon, й ще від 20 країн - інші види зброї. Про це заявив нза підсумками зустрічі консультативної групи із допомоги Україні міністр оборони США Ллойд Остін.
"Особливо вдячний Данії, яка оголосила, що надасть Україні пускові установки Harpoon та ракети до них, щоб допомогти Україні захистити узбережжя", - наголосив він.
Американські протикорабельні крилаті ракети Harpoon мають дальність 124-220 км. Залежно від модифікації їх можуть запускати з кораблів, підводних човнів, літаків, берегових установок. Швидкість польоту ракети сягає 240 м/с.

Яку допомогу нададуть інші країни
"Я також вдячний за важливу допомогу Чехії, яка нещодавно надала атакуючі гелікоптери, танки та ракетні системи", - заявив міністр оборони США.
"Сьогодні кілька країн оголосили, що допоможуть з критично необхідними артилерійськими системами та снарядами", - додав він.
Зокрема, з артилерією допоможуть Італія, Греція, Норвегія та Польща.
"Дозвольте мені також відзначити Велику Британію за їхню лідируючу роль і допомогу в координації безпекової допомоги і за значну кількість оборонного спорядження, яке продовжує надходити в Україну", - сказав Ллойд Остін.
Пропустити подкаст і продовжити подкаст

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти
Випуски
Кінець подкаст
За його словами, загалом понад 20 країн оголосили про нові пакети оборонної допомоги, які включать артилерію, снаряди, системи берегової оборони, танки, бойові машини, деякі країни пообіцяли допомогти з навчанням українських військових.
Міністр оборони США пообіцяв, що учасники коаліції будуть надалі збільшувати координацію зусиль, аби посилити та модернізувати Збройні сили України.
"Всі тут розуміють ставки на цій війні, і вони виходять далеко за межі Європи", - відзначив Ллойд Остін.
Сьогодні на початку зустрічі Остін також повідомив, що відтепер до Консультативної групи з оборонної допомоги Україні долучилися Ірландія, Австрія, Колумбія, Боснія та Герцеговина та Косово. Тож кількість учасників групи зросла з 40 до 44 держав (Косово визнають незалежною лише частина країн світу).
Перша зустріч Консультативної групи з оборонної допомоги України відбулася 26 квітня на базі ВПС США Рамштайн у Німеччині. У ній взяли участь міністри оборони усіх країн НАТО, тихоокеанські партнери США та Британії - Японія, Австралія, Нова Зеландія, Південна Корея, кілька держав Близького Сходу - Ізраїль, Катар та Йорданія, а також кілька держав Африки - Кенія, Ліберія, Туніс та Марокко.
Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!