Єврейські організації Нью-Йорка збирають мільйони для підтримки України
Більшість євреїв з колишнього Радянського Союзу виступають проти російського вторгнення

Приблизно трьохсоттисячна громада єврейських іммігрантів з колишнього Радянського Союзу, більшість з яких – вихідці з України активно включилася у збір коштів на гуманітарні потреби України, яка потерпає від російської агресії.
Про це пише The New York Times. «Чимало американських євреїв мають родові зв’язки з Україною або духовні зв’язки з країною як батьківщиною хасидського іудаїзму, – пише видання. – Ці зв’язки та лідерство пана Зеленського викликали у частини американських євреїв почуття солідарності з Україною, країною, з якої виїхали багато їхніх предків».
Рабин Лабіш Бекер, виконавчий директор Agudath Israel of America, головної організації ультраортодоксальних єврейських груп, зібрав понад 2 мільйони доларів для України після російського вторгнення. Він сказав, що поява президента Володимира Зеленського, який є євреєм, як «українського національного героя» стала «джерелом гордості для людей» на тлі похмурих новин про війну.
«Ми відчуваємо: «Ми всі українці», – зазначив він.
Рабин Мотті Селігсон, речник Хабаду, однієї з найбільших хасидських спільнот у світі, заявив, що вона витратила 12 мільйонів доларів на допомогу Україні з початку війни.
Великі єврейські організації, включаючи Всесвітній союз прогресивного іудаїзму, Agudath Israel of America та Ортодоксальний союз зібрали приблизно 3 мільйони доларів за тиждень з початку війни. Мільйони пожертв також зібрано через онлайн-платформи, такі як Chesed Fund.
Більшість євреїв з колишнього Радянського Союзу виступають проти російського вторгнення, незалежно від їхнього походження, сказав The New York Times Семюель Клігер, директор з питань Росії та Євразії Американського єврейського комітету.
За його словами, відколи в 2014 році почався конфлікт Росії з Україною, ставлення багатьох єврейських іммігрантів про себе змінилося.
«Люди почали відчувати, що вони мають особливу українську ідентичність на додаток до єврейської ідентичності, тому почали говорити, що вони українські євреї, – сказав пан Клігер. – Вони не хотіли, щоб хтось більше називав їх російськими євреями. Раніше людям було байдуже».